Daha önce Spotify HiFi olarak bilinen Spotify Lossless’ın yakında kullanıma sunulacağı bildirildi

0
Daha önce Spotify HiFi olarak bilinen Spotify Lossless'ın yakında kullanıma sunulacağı bildirildi
Daha önce Spotify HiFi olarak bilinen Spotify Lossless'ın yakında kullanıma sunulacağı bildirildi

Spotify’ın en son v1.2.36 sürümündeki son sızıntılar, Spotify HiFi olarak bilinen beklenen (ve uzun süredir geliştirilmekte olan) Lossless ses özelliğine bazı referanslar içeriyor gibi görünüyor. Daha önce 2021’de duyurulan katman, 320kbps’lik önceki sınırdan 1.411kbps’ye kadar daha yüksek bit hızında ses ve bir cihaz uyumluluk denetleyicisi sağlamak üzere tasarlandı. Sızıntı aynı zamanda HiFi’nin yeniden markalaştırılacağı söylentisini de güçlendiriyor ve “gelişmiş dinleme” ve “Kayıpsız” gibi isimler birbirinin yerine kullanılıyor.

Spotify’ın Lossless Ses Sistemi için Kullanıcı Arayüzünü Gösteriyor

Ortaya çıkarılan ekran görüntülerinde 2.117kbps’ye kadar kalite gibi bildirilen birkaç kalite ayarı daha var, ancak bunun dakikada 15,9MB veri tükettiği bildiriliyor. Ayrıca FLAC ses formatı aracılığıyla yalnızca sınırlı şarkılar için 24-bit/44.1kHz’e kadar desteklediği gösterilmiştir. Bu ayarlar ve özellikler, yukarıda bahsedilen Reddit gönderisinde yalnızca görsel olarak bildirilmiştir ve bunların hiçbiri şu an için gerçekte hiçbir şey yapmamaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   WhatsApp para kazanmanını yolunu buldu
Spotify HiFi olarak bilinen Spotify Lossless'ın yakında kullanıma sunulacağı bildirildi
Spotify HiFi olarak bilinen Spotify Lossless’ın yakında kullanıma sunulacağı bildirildi

Ayrıca ayarlarda, kullanıcının cihazını, bağlantı türünü ve bant genişliğini inceleyerek Lossless sesi destekleyip desteklemediğini belirleyen bir araç olan cihaz uyumluluk denetleyicisini gösteren bazı istemler de var. Bu, Lossless indirmenin en iyi kaliteyi verdiğini belirten tavsiyenin yanı sıra, çoğu Bluetooth cihazının Lossless sesi tam olarak desteklemediğini ve kullanıcıları kablolu bağlantıları veya Spotify Connect’i kullanmaya yönlendirdiğini belirtiyor.

Spotify’ın ‘Supremium’ olarak bilinen daha yüksek bir abonelik katmanı sunacağına dair söylentiler son birkaç aydır yapay zeka çalma listesi araçları, Last.fm’e benzer dinleme istatistikleri ve yukarıda bahsedilen Lossless ses (HiFi adının değiştirilmesine de atıfta bulundu) gibi özelliklerle ayda 19,99 $ ücret karşılığında dolaşıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz