Cyberpunk 2077’nin Kaynak Kodları Satılıyor

0
11
Cyberpunk 2077’nin Kaynak Kodları Satılıyor
Cyberpunk 2077’nin Kaynak Kodları Satılıyor

Merhaba Teknoloji Haberleri ailesi , bugün sizlere Cyberpunk 2077’nin Kaynak Kodları Satılıyor hakkında bilgiler vereceğiz.

Geçtiğimiz günlerde Cyberpunk 2077‘nin oyun stüdyosu CD Projekt Red‘e fidye yazılımı saldırısı gerçekleştirildi. Oyunun kaynak kodlarına sızan bilgisayar korsanlarının, çaldıkları verileri sattığı iddia ediliyor.

The Verge‘in ifade ettiğine göre, saldırıyı gerçekleştirip kaynak kodlarına sızan bilgisayar korsanları, çaldıkları kodları bir bilgisayar korsanlığı forumunda açık artırmaya çıkardı. Ancak korsanlar daha sonra bir başka yerden gelen teklifi kabul ettiklerini bildirerek açık artırmayı kapattılar.

Kaynak Kodları 1 Milyon Dolardan Açık Artırmaya Çıkarıldı

Forum üzerinde yapılan açık artırma için başlangıç fiyatının 1 milyon dolar olduğu belirtiliyor. Ayrıca, satışa çıkan verilerin toplam değerinin 7 milyon dolar olduğu da belirtilen diğer detaylar arasında.

Bilgisayar korsanlarının önce açık artırmaya koyup daha sonra başka biri tarafından satın aldığı gerekçesi ile ilandan kaldırdığı verileri, kimin elde ettiği ve bunun için ne kadar ödedikleri veya bu bilgilerle ne yapmayı planladıkları belli değil.

Gerçekleşen saldırıda bilgisayar korsanlarının, The Witcher 3‘ün ve diğer oyunların yayınlanmamış bir versiyonu olan Cyberpunk 2077‘nin kaynak kodunu ve yasal, insan kaynakları ve finansal belgelerini ele geçirdikleri iddia ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Samsung, Üretim Sorunları Nedeniyle Galaxy S21 FE Lansmanını Erteleyebilir

Geliştirici firma CD Projekt Red, bilgisayar korsanlarının verileri halka açıklayabilecek olsa bile, saldırganlara ödeme yapmayacağını veya onlarla pazarlık yapmayacağını ifade ediyor.

Ayrıca ele geçirilen fidye yazılımı, CDPR’nin ağındaki bazı cihazları kilitlese de, stüdyonun verileri yedeklerinden geri yüklemeye başlayabildiği belirtiliyor. Son olarak, ortaya çıkan bilgilere göre oyuncuların ve kullanıcıların kişisel verilerini içeren sistemlerin etkilenmediği söyleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz