CRM nedir? En iyi CRM programları – 2021

0
34

Merhaba değerli Tekno bilim adamı takipçileri, bu yazıda sizlere CRM nedir? En iyi CRM programları hakkında bilgi vereceğiz.

İşletmenizi tercih eden müşterileri önemsiyorsanız, kesinlikle bir CRM programı kullanmalısınız. Çünkü CRM programları sayesinde müşteri memnuniyetini oldukça artırabilirsiniz. Bu da müşterilerinizi mutlu edecek ve işletmenize olumlu yönde etki edecektir.

CRM nedir?

Açılımı Customer Relationship Managenent olan CRM, Türkçe ifade ile Müşteri İlişkileri Yönetimi anlamına gelir. Müşteri memnuniyetine önem veren çoğu firma bu programları kullanır. Aslında kısaca bahsedersek CRM programları, içerisinde barındırdığı özellikler sayesinde müşterilerinizin neye ihtiyacı olduğunu ve nasıl daha da memnun edilebileceğini analiz etmenizi sağlar. Bunun yanında müşteri takibi de yapabileceğiniz için, çalışanlarınızın zamanını doğru şekilde değerlendirebilirsiniz. Bir nevi zamandan tasarruf edersiniz.

En iyi CRM programları 2021

Piyasada birçok CRM programı bulunuyor. Bu programlardan en iyi olanlarını sizler için bir liste haline getirdik. Programların özelliklerini de inceleyerek en doğru tercihi yapabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Şebeke Sorunu Nedir? Nasıl Çözülür?

Logo Yazılım CRM

Ülkemizde kurulan en köklü yazılım firmalarından biri olan Logo Yazılım’ın geliştirdiği Logo CRM, sunduğu iyi özellikleriyle birlikte müşterilerinize sunduğunuz hizmeti en iyi şekilde yönetebilmenizi sağlar.

Bu program ile beraber potansiyel müşterileri tanıyabilir ve bu yönde hizmet verebilirsiniz. İçerisinde bulundurduğu sıcak satış, kampanya planlama ve saha operasyonları gibi özellikler ile de kolay şekilde işlerinizi yönetebilirsiniz. Ayrıca işletmeniz küçük de olsa büyük de olsa fark etmiyor. Her türlü işletme için uygun bir CRM programı Logo CRM. Elbette ki CRM programlarının ana amaçlarından biri olan zaman tasarrufu konusunda da oldukça başarılı.

Teamgram CRM

Teamgram CRM programını kullandığınız zaman müşterileriniz için en yenilikçi ve en güncel çözümleri keşfedebilirsiniz. Bunun yanında bulut tabanlı da olduğu için gözümüzde ayrıca bir artı kazanıyor. Teamgram CRM ile müşteriyle tanıştığınız andan hizmeti karşıladığınız ana kadar siparişteki her süreci takip edebilir ve yönetebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Mozilla, VPN hizmetine iki yeni özellik ekliyor

Ayrıca hizmet verdiğiniz her müşterinin bilgisini toplayıp depoladığı için birkaç tıkla bilgilere ulaşabiliyorsunuz. Müşterileri gruplara ayırabilme özelliği de içerisinde bulunuyor.

UyumCRM

Uyumsoft tarafından geliştirilen UyumCRM, en çok tercih edilen CRM programları arasında yer alıyor. Bu programda, yine her CRM programında olduğu gibi her şeye anlık olarak erişebiliyor ve müşteri memnuniyetini artıracak hamlelerde bulunabiliyorsunuz. Ayrıca aktivite analizleri ile diğer firmalardan farkını ortaya koyan UyumCRM, kullanabileceğiniz en iyi CRM programları arasında diyebiliriz.

Pipedrive CRM

Pipedrive CRM programı, eğer küçük veya orta düzeyde bir işletmeye sahipseniz oldukça faydalı. Zira bu program diğerlerinden birçok farklı özellik içeriyor. Özellikle kar marjını artırmak amacıyla en az harcamayla en çok kazanç sağlamanızı kolaylaştıran Pipedrive CRM, içerisinde bir de sohbet robotu bulunduruyor. Tasarım konusunda ise kişiselleştirilebilen tasarım ve sade arayüz ile gayet tercih edilebilir.

 

 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz