Çok fazla Instagram kullanırsak ne olur?

0
5
instagram

Sosyal medya kullanımı artık bir alışkanlık haline geldi. Özellikle de ülkemizde genç, yaşlı demeden herkesin bir sosyal medya hesabı oldu. Bu sebepten dolayı da kullanım oranları bir hayli fırladı. Peki uzun süre Instagram kullanımı bize ne gibi zararlar verebilir? Teknoloji Rehberi – Teknoloji Haberleri ailesi olarak bu yazıda sizlere bu sorunun cevabını verdik.

Uzun süre Instagram kullanmak insana zarar veriyor

instagram

Instagram kullanan birçok kişi aslında sürekli rekabet halinde. Her ne kadar çoğu kişi fark etmese bile fotoğraflarımızı resmen yarıştırıyoruz. Sürekli daha iyi bir fotoğraf çekmeye ve diğer insanları etkilemeye çalışıyoruz. Bu durum da bir süre sonra artık psikolojik sağlığımıza zarar verebiliyor. Bir araştırmacı da Instagram kullanımının insan psikolojisine zararları üzerine bir araştırma testi yapmış.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Realme 7 ve 7 Pro Tanıtım Tarihi Resmi Olarak Açıklandı!

Dr Danielle Wagstaff’ın yaptığı araştırma testine göre eğer üç aydan uzun bir süre düzenli olarak Instagram kullanırsanız, herhangi bir kusurunuz olmasa bile kendinizi kusurlu olarak görüyorsunuz. Özellikle de kadınlar kendi vücutlarının görünümünden endişe duymaya başlayabiliyor.

İşte doktorun yaptığı bu teste göre, uzun süre Instagram kullanmak ruhsal ve zihinsel sağlık için sorun teşkil edebiliyor. Bu sebepten dolayı Instagram ve diğer sosyal medya uygulamalarını da çok uzun sürelerde kullanmamak bizim yararımıza olabilir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz