Chrome PDF Görüntüleyici Çalışmıyor (Çözümü)

0

Google Chrome’un en iyi özelliklerinden biri, yerleşik PDF Görüntüleyicisidir. Kolaylık düzeyini artıran üçüncü taraf PDF görüntüleyici uygulamalarına olan ihtiyacı ortadan kaldırır.

Peki ya Chrome PDF Görüntüleyici çalışmayı durdurursa? Burada, yaşıyor olabileceğiniz tüm sorunları ve bunların nasıl düzeltileceğini gözden geçireceğiz.

Başlamadan Önce: Google Chrome’u Sıfırlayın

Daha karmaşık çözümleri denemeden önce, Chrome’u deneyin ve sıfırlayın. Çok az zaman alır veya hiç zaman almaz ve sorunlarınızı çözebilir.

 1. Google Chrome’u açın.
 2. Tarayıcının sağ üst köşesine yerleştirilmiş üç noktayı tıklayın.
 3. Ayarlar’ı seçin.
 4. Gelişmiş menüsünü açın.
 5. Sıfırla’yı seçin ve sol menü çubuğundan temizleyin.
 6. Sıfırla ve temizle altında, Ayarları orijinal varsayılanlarına geri yükle’yi tıklayın.
 7. Ayarları sıfırla düğmesini seçin .

Chrome’u sıfırlamak yer işaretlerinizi veya kayıtlı şifrelerinizi etkilemezken, tüm sabitlenmiş sekmeleri, tarama verilerini ve çerezleri kaldırır. Ayrıca, bu, tüm tarayıcı uzantılarınızı devre dışı bırakır, bu nedenle onları yeniden etkinleştirmeniz gerekir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Şekilli Nick Yazma Araçları
Chrome PDF
Chrome PDF

Chrome PDF’leri Yüklemediğinde Nasıl Onarılır?

PDF dosyasını açmak yerine, Chrome PDF Görüntüleyici, bir PDF yüklenirken görünene benzer siyah bir ekran görüntüleyebilir. Durum böyleyse, internet bağlantınız zayıf olabilir veya uyumsuz bir üçüncü taraf eklentisi olabilir.

Chrome’un ayarlarını değiştirmeden önce internet bağlantınızı kontrol edin. Sorunlara neden olan internet bağlantısı değilse, Chrome PDF Görüntüleyicinin PDF’leri açmasını engelleyen bir uzantınız olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir.

Hatalı bir uzantıyı kontrol etmek için Gizli Mod’a geçin. Açmak için sağ üst köşeye yerleştirilmiş üç noktayı tıklayın ve Yeni gizli pencere’yi seçin. Veya Ctrl + Shift + N tuşlarına basmanız yeterlidir. Gizli modu kullanırken PDF’leri görüntüleyebiliyorsanız, sorunun nedeni uzantılarınızdan biridir. Hangi uzantının size sorun çıkardığını bulmak için, tüm uzantıları kapatın ve ardından birer birer etkinleştirin. Uzantı listenizi burada bulabilirsiniz;

 1. Tarayıcının sağ üst köşesindeki üç noktayı seçin.
 2. Diğer araçlar > Uzantılar’ı tıklayın.
 3. Buradan aktif uzantı listenizi görebilirsiniz. Uzantıyı etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için uzantının anahtarını açın veya kapatın. Uzantıdan tamamen kurtulmak için Kaldır’ı seçin.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Seo Çalışma Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Düzgün Şekilde Oluşturulmayan Bir PDF Nasıl Onarılır?

Bazen, Chrome’un PDF görüntüleyicisi, PDF dosyalarını işlerken zorluk yaşayabilir. Açılan PDF’lerde tuhaf görünen metinler, eksik resimler ve hatta gecikmeli kaydırma olabilir.

Bu sorunların nedeni eski bir Chrome sürümü olabilir. Chrome kendini otomatik olarak güncellese de manuel olarak bir güncelleme başlatabilirsiniz. Bunu yapmak için şu adımları izleyin;

 1. Sağ üst köşedeki üç noktayı tıklayarak Chrome menüsünü açın.
 2. Yardım’ı tıklayın.
 3. Google Chrome Hakkında’yı seçin.
 4. Kullanılabilir bir güncelleme varsa, Chrome bunu otomatik olarak yükleyecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz