Chrome OS Nasıl Güncellenir?

0
Chrome OS Nasıl Güncellenir
Chrome OS Nasıl Güncellenir

Bu makalede, Chrome OS nasıl güncelleyeceğinizi göstereceğiz. Apple dizüstü bilgisayarların veya Windows PC’nin kitlesel pazar çekiciliğine sahip değiller, ancak Chromebook’lar harika alternatifler. Hızlı açılırlar, daha güvenlidirler ve genellikle rakiplerinden çok daha ucuzdurlar. Chromebook’lar ayrıca başka bir alanda rekabette öne çıkıyor: güncellemeler. Chromebook’unuzu güncellemek yalnızca kolay olmakla kalmaz, güncellemelerin indirilip yüklenmesi yalnızca birkaç dakika sürer. PC’ler ve Mac’ler güncellemeyi bitirdiğinde, Chromebook’unuz hazır ve çalışır durumdadır.

Başlamadan önce, muhtemelen Chrome’u neden güncel tutmak istediğinizi konuşmalıyız. Aslında birçok faydası var ama biz bugün burada sadece birkaçını listeleyeceğiz. Yalnızca desteklenen ve güncel tarayıcılarda çalışan yeni web teknolojileri, sıfırıncı gün açıkları, daha iyi yanıt verme ve performans dahil güvenlik riskleri ve daha fazlası arasında, Chrome web tarayıcısının sağ üst köşesinde “Güncelle” dediğinde göz önünde bulundurmalısınız. Aşağıda Chromebook’u güncelleme adımlarından bahsettik.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Apple iOS 17, iPadOS 17 için çıkış tarihini duyurdu

Chromebook’ları Güncelleme Adımları

Adım 1: Chrome OS cihazınızı Wi-Fi veya ethernet üzerinden internete bağlayın.

Adım 2: Ekranın sağ alt köşesindeki ayarlar tepsisine tıklayın.

Adım 3: Dişli simgesini kullanarak ayarları girin.

Adım 4: Sol sütunun altındaki Chrome OS Hakkında’ya tıklayın.

Adım 5: Güncellemeleri kontrol et seçeneğini seçin.

Adım 6: Mevcut bir güncelleme varsa, Chromebook’unuz onu indirip yüklemeye başlayacaktır.

Adım 7: Güncelleme bittiğinde Yeniden Başlat’a tıklayın.

Chrome OS Güncelleme
Chrome OS Güncelleme

Bir Chromebook’un nasıl güncelleneceğiyle ilgili bu makaleyi beğeneceğinizi umuyoruz. Chromebook’lar 2011’de piyasaya sürüldüklerinden bu yana çok yol kat etti. 2’si 1 arada olabilirler, Chrome Uzaktan Masaüstü ile gezegendeki hemen hemen her uygulamayı çalıştırabilmektedir, Chrome OS oyunlarını oynayabilir ve Google Dokümanlar, Skype gibi Google ve Android uygulamalarını çalıştırabilirler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Nissan Tamamen Yenilenen 2021 Frontier'ı Tanıttı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz