Call Of Duty Mobile geliştiricisi 2020’de 10 milyar dolar kazandı

0
23

Merhaba tekno bilim adamı takipçileri; Popüler mobil geliştirici TiMi Studios, Call Of Duty Mobile 2020’de 10 milyar dolar kazandığı açıklandı. TiMi Studios, Tencent’e aittir ve biri Call of Duty: Mobile, diğeri ise çok oyunculu çevrimiçi savaş arenası (MOBA) Honor of Kings olan iki son derece popüler oyun geliştirmektedir. Reuters göre, bu parasal başarının TiMi’yi dünyanın en büyük geliştiricisi haline getirdiğini söyledi.

Bununla birlikte, TiMi’nin hangi parametrelerde dünyanın en büyük geliştiricisi olacağı net değil. Ancak gelirdeki 10 milyar dolarlık rakam çok önemli. Sırf bir bakış açısı getirmek gerekirse, Call of Duty’nin fikri mülkiyet haklarına sahip olan şirket Activision, geçen yıl 8.09 milyar dolar gelir bildirdi ki bu, TiMi’nin yaptığından önemli ölçüde daha düşük. Call of Duty: Mobile, PUBG Mobile’ın Tencent Games tarafından yaptığı gibi TiMi tarafından yayınlandı. Krafton, PUBG IP’nin orijinal sahibidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Samsung Galaxy S21 ailesinin özellikleri ve fiyatı sızdırıldı!

Honor of Kings 100 Milyon Aktif Kullanıcıya Sahip 

Artık Call of Duty: Mobile ve Honor of Kings oyuncuları da dahil olmak üzere insanlar TiMi ismine aşina değiller ama dünyanın en büyük mobil oyunlarından bazılarının arkasında duruyor. Call of Duty: Mobile, Ekim 2019’daki lansmanının ilk haftasında sayılarla artarak 100 milyon indirmeye ulaşırken, Honor of Kings – yalnızca Çin’de mevcut – şu an itibariyle günlük 100 milyon aktif kullanıcı tabanına sahip.

Call Of Duty Mobile
Call Of Duty Mobile

TiMi şimdi, en büyük “AAA” oyunlarının arkasındaki endüstri ağır toplarını ele geçirme girişiminde mobil oyunların ötesine geçmeye odaklanıyor. Bu oyunlar evrensel olarak mevcuttur, yani onları bir Sony PlayStation konsolunda, bir Xbox veya Nintendo’nun Switch el konsolunda oynayabilirsiniz. TiMi, bu AAA unvanının “Japonya, Kore, Avrupa ve ABD’den büyük güçlere karşı kafa kafaya rekabet edeceğini” düşünüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz