Boy Uzatan Besinler Var Mı?

0
31
Boyun Uzamasını Sağlayan Gıda Ürünleri

Merhaba Teknoloji Haberleri-Teknoloji Rehberi, bugün sizlere boyun uzamasında etkili olan besinlerden bahsedeceğiz.

Boy uzamasında etkili besinler nelerdir?

Ayrıntılar yazımızda.

Boy uzaması en hızlı hangi dönemde olur?

Ergenlik dönemi.

Boyun uzamasında ne etkilidir?

Spor ve gıda ürünleri

Boyun uzaması için çeşitli faaliyetlerde bulunulduğu herkes tarafından bilinir. Ancak önemli noktalardan biri de sağlıklı beslenmek ve bazı gıda ürünlerini mutlaka tüketmektir. Türkiye’nin boy ortalaması da Avrupa standartlarının altındadır. Özellikle büyüme çağında çocukların neyle beslendiğine çok fazla dikkat etmek gerekmektedir. İşte boyumuzun uzaması için yememiz gerekenler:

Nişasta

Nişastanın boy uzatacağı kimsenin aklına gelmez ama vücudun temel enerji kaynağı olduğunu söylemek mümkündür. Özellikle çocukların hızlı gelişme dönemlerinde yani ergenlik döneminde nişasta tüketimi çok faydalıdır. İçerisinde B vitamini, demir, magnezyum, selenyum ve lif gibi sağlığa faydalı maddeler vardır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Chrome PDF Görüntüleyici Çalışmıyor (Çözümü)
Boy-uzamasi
Nişasta Boyun Uzamasında Etkili
İlginizi Çekebilir: Yürüyüş Şeklimiz Sağlığımızın Nasıl Olduğunu Gösteriyor

 

Yumurta Beyazı

Yumurtanın faydaları çok fazla olmakla beraber beyaz kısmı yüzde yüz protein ve riboflavin verir. Bu riboflavinler de hücre çoğalmasında çok etkilidir. Dolayısıyla boyun uzamasına etki eden hücreler bu sayede harekete geçmiş olur. Yumurta günde bir tane olacak şekilde mutlaka yenmelidir.

Soya

Sebzelerin birçoğu gibi soya da protein içeren bir sebzedir. Soya içerisinde bulunan saf protein kemiklerin gelişiminde oldukça etkilidir ve doku kütlesini de arttırır. Hal böyle olunca soya yemek vazgeçilmez olmalıdır. Günlük olarak yemeniz gereken soya miktarı ise 50 gram olmalıdır.

Yulaf

Protein değeri yüksek olan yulaf da mutlaka yenmesi gereken gıda ürünlerindendir. Yulaf yağ miktarını azaltarak kas kütlesini arttırır. Özellikle kahvaltıda yulaf ezmesi veya yulaflı ürünler yemeyi tercih edebilirsiniz. Yulaf sağlıklı yaşamayı ve sağlıklı bir şekilde boy uzamasını sağlayacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   İnstagram Gizli Profil Görme
Boy-uzamasi-yulaf
Yulaf Boyun Uzamasını Sağlıyor

Süt ve Peynir

Boyun uzaması için en etkili yollardan biri de süt ve peynir tüketmektir. Bu ikili sağlıklı yaşam konusunda da öncüdür diyebiliriz. Tam yağlı beyaz peynirler kalsiyum oranı en fazla olan peynir türüdür. Süt ürünlerinin tamamında da kalsiyum bulunur. Bu noktada organik süt ve peynir seçmeniz çok daha değerli olacaktır.

Palamut

Kemik gelişimini destekleyen diğer bir üründe palamuttur. Sadece palamut değil tabi ki diğer balık türleri de kemik gelişiminde oldukça etkilidir. Ancak içlerinde en etkilisinin palamut olduğunu ve boyun uzamasını sağladığını belirtmemiz gerekir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz