Bir İşletme için En Çok Oy Alan Çevrimiçi Moda Stratejileri

0
moda
moda

Giyim hattınızı pazarlamanıza yardımcı olabilecek birkaç strateji vardır. Bunlar, etkileyici pazarlama, e-posta pazarlaması, blog gönderileri ve yeniden hedefleme kampanyalarını içerir. Bu stratejilerin çevrimiçi satışlarınızı artırmada oldukça etkili olduğu kanıtlanmıştır. Daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız, lütfen online dissertation writing services göz atın! Aşağıda en etkili yöntemlerden bazıları verilmiştir:

Etkileyici pazarlama

Moda perakendesinin rekabetçi dünyasında, bir influencer ile çalışmak başarı için zorunludur. Influencerlar, moda tasarımlarınızı ve ürünlerinizi halka tanıtarak satışları artırmanıza yardımcı olabilir. Bir influencer ile çalışmak, piyasada kalıcı bir izlenim bırakmanın ve sadık müşterilere ilham vermenin en iyi yoludur. Bir etkileyiciyle nasıl çalışılacağı hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin. Bu makale, çevrimiçi moda işletmeniz için etkileyici pazarlamada başarıya ulaşmak için adım bir kılavuz sağlayacaktır.

Çevrimiçi moda işletmeniz için etkileyici pazarlamadan yararlanmanın ilk adımı, nişinizle alakalı etkileyicileri belirlemektir. Twitter analiz araçlarını arayarak etkileyicileri belirleyebilirsiniz. Potansiyel etkileyicileri belirledikten sonra, onlarla nasıl iletişime geçeceğinize karar verin. Örneğin, yerleşik etkileyicilerle iletişim kurmak için doğrudan bir mesaj gerekirken, mikro etkileyicilerle iletişim kurmak için özel mesajları kullanabilirsiniz. Benzer şekilde, yerleşik bir etkileyicinin biyografisi, iletişim bilgilerini listeleyecek ve markalarla çalıştıklarını gösteren web sitelerine bir bağlantı içerecektir.

Güçlü bir görünürlük kaynağı olmanın yanı sıra, bir etkileyici, bir trend oluşturmanıza ve ürününüzün fark edilmesini sağlamanıza yardımcı olabilir. Influencerların kıyafetleri kendilerinin tanıtması gerekmez, ancak onları marka logosuyla giyebilirler. Takipçiler yeni favori kıyafetlerini keşfettiklerinde onu arayacaklardır ve bu sizin için daha fazla trafik anlamına gelir. Çevrimiçi moda işletmesi için Influencer pazarlama, kıyafetlerinizi pazarlamanın oldukça etkili bir yoludur ve markanız uzun vadede bundan fayda sağlayacaktır.

Başarılı influencer pazarlamasının anahtarı, ilgili pazarda önemli bir takipçi kitlesine sahip bir influencer ile çalışmaktır. Etkileyici ne kadar aktif olursa, vaatlerini yerine getirme olasılıkları o kadar yüksek olur. Kötü bir deneyim, bir etkileyiciyi gelecekte iş için uygunsuz hale getirebilir. Etkileyici içerik ekleyerek reklam birimlerinizi taze tutmanız ve yeni içerikler eklemeniz de önemlidir. Bazı markalar yeni grafikler oluşturmayı zor bulabilir, ancak eklenen içerik onları potansiyel müşteriler için daha çekici hale getirebilir.

Eposta pazarlama

Bir moda işletmesi sahibi olarak, e-posta pazarlaması, genel pazarlama planınızın önemli bir parçasıdır. E-posta mesajlarının kişisel dokunuşu, müşterilerinizin markanıza daha bağlı hissetmelerine yardımcı olur ve ayrıca otomatik araçlarla listenizi bölümlere ayırabilirsiniz. E-postalar ucuzdur ve gönderilmesi kolaydır ve pazarlama çabalarınızı artırmanın mükemmel bir yoludur. Özel teklifleri, indirimleri ve indirimleri iletmek için e-postaları kullanmak, müşterilerinizi beslemenin ve markanızla güçlü bir ilişki kurmanın düşük maliyetli bir yoludur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Koronavirus günlerinde okunabilecek kitaplar

Otomasyon, moda markaları için mükemmel bir araçtır. Otomatik e-postalar, müşterilerinizle, onları göndermeyi unutma konusunda endişelenmenize gerek kalmadan daha hızlı iletişim kurmanıza olanak tanır. Otomatik promosyon e-postaları da manuel çalışmayı azaltır ve bunu yapmak için promosyon kampanyaları planlamanıza gerek yoktur. Örneğin, yeni müşteriler web sitenize göz atabilir ve bir satın alma işlemi gerçekleştirebilir, ancak daha sonra diğer ürünler tarafından dikkatleri dağılabilir ve bir daha mağazanıza geri dönmeyebilir. E-posta pazarlaması ile ilk kez alıcılarla iletişim halinde kalabilir ve onlara daha önce satın aldıkları ürünleri hatırlatabilirsiniz.

Moda markaları söz konusu olduğunda, e-posta pazarlaması, bir mağaza işletmek veya ürünlerinizin bakımını yapmak kadar önemli olabilir. Bu stratejiyi kullanmak, satışları %30’a kadar artırmanıza yardımcı olabilir. Pazarlama stratejinize dahil edebileceğiniz 10 e-posta kampanyası türü aşağıda listelenmiştir:

Listenize tek bir e-posta göndermek, bir yeniden katılım kampanyası göndermediğiniz sürece herhangi bir sonuç doğurmaz. Hareketsiz aboneleri en az 60 günde bir yeniden etkinleştirmeniz gerekir. Aktif olmayan bir listeye bir e-posta göndermek etkisizdir, çünkü abonelerinizin büyük bir kısmı SPAM klasörüne veya promosyonlar sekmesine düşecektir. Düzenli olarak yeni stilleri ve koleksiyonları tanıtan e-postalar göndermelisiniz.

Blog gönderileri

Blog yazmak, güçlü bir moda pazarlama stratejisidir. Kaliteli içerikle bir blog, SEO’yu artırabilir ve daha fazla ücretsiz trafikle sonuçlanabilir. Bloglama ayrıca bir moda markasının marka sadakati ve yeni marka ortaklıkları oluşturmasına yardımcı olabilir. Düzenli olarak blog yazmak, bir blog kitlesinin markayla etkileşime girmesini ve daha fazlasını okumak için geri dönmesini sağlayacaktır. İşte blog yazmayı çevrimiçi moda pazarlama stratejinizin bir parçası haline getirmenin bazı yolları.

Yeniden hedefleme kampanyaları

Yeniden hedefleme kampanyaları, web sitenize gelen ziyaretçilerin eli boş gitmesini önlemenin mükemmel bir yoludur. Sitenizi daha önce ziyaret etmiş ancak satın alma işlemi gerçekleştirmemiş kişilere reklam göstermenize olanak tanırlar. Gerçek mekanda faaliyet gösteren mağazalarda, ürünlerinizle ilgilenebilecek ancak henüz satın alma işlemi yapmamış olan müşterilere görünür kalmanın birkaç yolu vardır. İnternette, çerezlere dayalı olarak kullanıcıları hedefleyebilirsiniz.

Bir yöntem Facebook kullanmaktır. Facebook pikselleri, pazarlamacıların web sitesi etkileşimini izlemesine ve reklamları sitenizde bulunmuş ancak satın alma işlemi gerçekleştirmemiş kişilere hedeflemesine olanak tanır. Bu yöntem, markanıza daha önce ilgi göstermiş kişilere hitap ettiği için etkilidir, bu da dönüşüm oranınızı artıracaktır. Yeniden hedefleme ayrıca sitenizi daha önce ziyaret etmemiş kişilere pazarlama yapmaktan daha yüksek yatırım getirisi sağlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Hepsiburada ile Ev Eşyalarınızı Tamamlayın!

Moda markaları da sosyal medyada aktif bir varlık sürdürmelidir. Güçlü bir çevrimiçi varlık, gezinmesi kolay, sağlam bir web sitesi anlamına gelir. Ziyaretçiler ürünlerinizi görebilir, incelemeleri okuyabilir ve e-posta bültenlerine abone olabilir. Bu, onları gelecekte bir satın alma yapmaya teşvik edecektir. Güçlü bir web sitesi, herhangi bir çevrimiçi moda stratejisinin önemli bir parçasıdır, bu nedenle müşterilerin ihtiyaç duydukları bilgileri bulmalarının kolay olduğundan emin olun.

Alışveriş yapanları hedeflemenin bir başka yolu da onlara Twitter üzerinden reklam göndermektir. Twitter reklamları, Facebook reklamlarından daha yüksek bir tıklama oranına sahip olma eğilimindedir ve akışta belirgin bir şekilde görünürler. Bu yöntem mobilde de etkilidir çünkü çoğu Twitter kullanıcısı bir mobil cihazdan tweet atmaktadır. Ayrıca, tek tıkla abonelik formu, en iyi kullanıcı deneyimini sağlar. Ek olarak, tek tıkla abonelik formu, alışveriş yapanların satın alma şansını artırabilir.

Video pazarlama

Bir video, markanızı tanıtmanın ve dikkat çekmenin iyi bir yoludur. Videonuz kolayca paylaşılabiliyorsa, marka görünürlüğünüzü artıracak ve işinizi büyütmenize yardımcı olacaktır. Videolarınızı dağıtmak için işletmenizin sosyal medya hesaplarını kullanın. Her gün video paylaşan milyonlarca sosyal medya kullanıcısı var. Bu kullanıcıları videonuzla hedefleyebilirsiniz ve muhtemelen bunu arkadaşlarıyla paylaşacaklar. Bu, videonuzun viral olma şansını artıracaktır.

Videonuz ideal müşterinize odaklanmalıdır. Demografik özellikleri, yaşam tarzı alışkanlıkları ve ilgi alanları hakkında bilgi edinmek için onları araştırın. Hangi videoların müşterilerinizin ilgisini en iyi şekilde çekeceğini ve nelerin satın almalarını artıracağını belirleyin. Ayrıca, müşterilerin marka hakkında referanslar sağladığı vaka çalışmalarını da dahil edin. Başarılı bir videoda bu unsurlar bulunmalıdır. Ayrıca markanıza özel olmalıdır. Video pazarlama, hedef kitlenize ulaşmanın harika bir yoludur.

Volan aşaması, satış hunisinin farkındalık ve cazibe aşamasına benzer. Buradaki amaç, videolarınızı kitlenizin önünde konumlandırmak ve onları markanız hakkında heyecanlandırmaktır. Sonuç olarak, bir sonraki aşama, müşterileriniz ürün veya hizmetinizi satın almaya karar verdiğinde dönüşümdür. Video, ürün veya hizmetin faydalarını vurgulamalı ve ilgili harekete geçirici mesajlar içermelidir.

Videonuzu çekmeye başlamadan önce, bunun için bir son tarih belirleyin. Son teslim tarihine sahip olmak sizi yolda tutar. Bir video çekerken, yoldan sapmak ve nihai hedefinizin ne olduğunu gözden kaçırmak kolaydır. Son teslim tarihiniz olduğunda kaynakları tahsis etmek de daha kolay olacaktır. Ancak videoların pazarlama stratejinizin yalnızca bir parçası olduğunu ve her zaman daha geniş hedeflerle uyumlu olması gerektiğini unutmamalısınız.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz