Bilgisayar markası Acer elektrikli bisikleti Acer ebii’yi tanıttı

0
Bilgisayar markası Acer elektrikli bisikleti Acer ebii'yi tanıttı
Bilgisayar markası Acer elektrikli bisikleti Acer ebii'yi tanıttı

Bilgisayar bileşenleri üreticisi Acer tarafından üretilen hafif bir elektrikli bisiklet olan Acer ebii ile tanışın. Şirket, e-bisiklet endüstrisinde nadiren gördüğümüz birkaç yenilikçi özellikle geliyor gibi görünüyor. Bazen bir ürünü gidonu üzerinde çevirmek için dışarıdan biri gerekir ve Acer ebii’de de durum böyle görünüyor.

Acer Ebii Özellikleri

Bu hafif 35 lb. (16 kg) e-bisiklet, şanzımanı önceden kontrol etmek ve daha güvenli bir sürüş için çarpışma algılama sensörlerinden yararlanmak üzere tasarlanmış yerleşik yapay zeka gibi sektörde henüz görmediğimiz bir dizi cihaz ve aygıt içeriyor. Ayrıca, şirketin “ayrıldığınızda bisikletinizi otomatik olarak kilitler ve yakınlarda olduğunuzda tekrar kilidini açar” dediği yakınlık kilidi açma özelliği de var. Gogoro elektrikli scooter’ım da benzer bir işleve sahip, ancak o otoyola çıkabilen bir araç.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Mobil İmza Nedir? Mobil İmza Nasıl Alınır?
Acer elektrikli bisiklet
Acer elektrikli bisiklet

Ebii’de 7/24 takip edilebilmesi için izleme özelliği de bulunuyor. Bisiklet çalınırsa, uzaktan kilitlenebiliyor ve dahili GPS konum belirleyicisi kullanılarak takip edilebiliyor. Ancak burada da tipik bisiklet parçaları bulamayacağınızı düşünmeyin, çünkü Acer ebii hala zincir tahriki yerine kayış tahriki, 160 mm hidrolik disk frenler ve 360 derece LED aydınlatma gibi üst düzey bileşenlere sahiptir. Havasız lastikler patlak olasılığını ortadan kaldırmak için tasarlanmıştır ve solak tarzı bir çatal, bir konuşma parçası ve süslü bir ağırlık tasarrufu olarak çift görev yapar. Ayrıca, şarj başına 68 mile (110 km) kadar menzil sunduğu söylenen 460 Wh elektrikli bisiklet bataryası da bulunmaktadır. Saatte 15 mil (25 km/s) azami hız ve 250W arka göbek motoru, bisikleti Avrupa ve Asya güç ve hız sınırları içinde tutuyor gibi görünüyor. El gazı yok, bu da sürücülerin pedalları çevirdiğinde etkinleştirilen pedal desteğine güvenmek zorunda kalacağı anlamına geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Samsung Galaxy S22 renkleri ve depolama seçenekleri sızdırıldı

Görünüşe göre bisikletle birlikte verilen 2,5 saatlik şarj cihazı konusunda bazı karışıklıklar var, çünkü sektördeki bazı kişiler bunun telefonları ve bataryaları şarj etmek için de kullanılabileceğini düşünüyor. Aslında, mobil cihazlarınızı şarj etmek için taşınabilir bir güç istasyonu olarak işlev görebilen, e-bisikletin çıkarılabilir pilinin kendisidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz