Benzin ve motorin fiyatlarına yeni bir zam gelebilir

0
benzin ve motorin

Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGIS) tarafından benzin ve motorin fiyatlarına gelecek yeni bir zam açıklaması yapılabilir. Teknoloji Rehberi – Teknoloji Haberleri ailesi olarak bu yazıda sizlere benzin ve motorin fiyatlarına gelebilecek olan zam hakkında bilgi vereceğiz.

Geçtiğimiz günlerde yayınladığımız haberde motorin fiyatlarına EPGIS tarafından yeni bir zam açıklaması yapıldığını belirtmiştik. Petrol fiyatlarının sürekli oynaması sonucunda, zam gelmeye devam edecek gibi görünüyordu. Brent petrolün fiyatı diğer ülkelerde düşüşteyken, ülkemizde döviz kurlarının sürekli yükselmesinden dolayı brent petrol fiyatları da artıyor. Bu da benzin ve motorine zam olarak yansıyor.

Gelecek zamla birlikte fiyatlar ne durumda olacak ?

EPGIS tarafından henüz bir açıklama yapılmasa da bazı ufak sızıntılar var. Sızıntılara göre 22 Ağustos Cumartesi tarihinden itibaren motorin ve benzin fiyatları 10 kuruş zamlanacak. Bu zam sonrasında da İstanbul ilinde bir litre benzin 6.60 liradan 6.70 liraya, bir litre motorin ise 6.10 liradan 6.20 liraya çıkacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz