Artık Twitter’dan para kazanmak mümkün: bahşiş kutusu gelebilir!

0

Teknoloji Haberleri ailesi olarak bu yazıda sizlere Twitter’ın getirmesi beklenen yeni Tip Jar özelliği hakkında bilgi vereceğiz.

Son zamanlarda birçok farklı internet üzeri bağış yapma platformu ortaya çıktı. Bu tür platformlar sayesinde sanatçılar, içerik üreticileri gibi internet üzerinden yayın yapan kişilere, insanlar bağış yapabilmeye başladı. Zaten geçtiğimiz aylarda YouTube platformu, getirdiği “Katıl” özelliği sayesinde içerik üreticilerine bağış yapabilmeye olanak sağladı.

Twitter da YouTube’dan etkilenmiş olacak ki “bahşiş kutusu” özelliği getirdi. Bahşiş kutusu sayesinde kullanıcılar, istedikleri kişiye Twitter üzerinden Bandcamp, Cash App, Patreon, Paypal ve Venmo ödeme yöntemlerini seçerek bağış yapabilecek. Tabii ki de bu özellik gelmeyebilir. Çünkü Twitter, gelme ihtimali olan bu özelliği henüz test ediyor. Geçmiş zamanlarda test edilip kullanıcılara sunulmamış birçok özellik vardı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Xiaomi Mix Fold 3 benzersiz bir katlanabilir akıllı telefon olacak

Dediğimiz gibi geleceği henüz kesin değil fakat eğer gelirse Twitter odaklı içerikler üreten kişiler için bir hayli faydalı olur. Çünkü Twitter’da dahili bir bağış kanalı olmaması üreticilerin emeğinin karşılığını almasını zorlaştırıyordu.

Twitter nedir?

Twitter, kullanıcıların “tweet” olarak bilinen mesajları yayımladığı ve birbirleriyle etkileşimde bulunduğu Amerikan bir mikroblog ve sosyal ağ hizmetidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz