Adsense Hesabı Nasıl Oluşturulur?

0

Merhaba tekno bilim adamı takipçileri; Google tarafından tanıtılan Adsense programı, yeni başlayanlar için bloglardan para kazanmak için en popüler ve en iyi seçeneklerden biridir. Çevrimiçi içeriğinizde bazı bağlamsal reklamların görüntülendiği ve bu reklamların aldığı tıklama sayısı için ödeme aldığınız bir reklam programıdır. Adsense Hesabı’nın nasıl oluşturulacağının farkında olmayan yeni başlayan blog yazarları için yardımcı olacaktır.

Adsense Hesabı Oluşturmak

  1. Google Adsense kayıt sayfasını ziyaret edin ve “Şimdi Kaydolun” için kırmızı düğmeyi seçin. Burada yeni bir Google hesabı oluşturma veya mevcut hesabı kullanma seçeneğini bulacaksınız. Gmail adresinizi veya varsa etki alanına özel herhangi bir e-posta adresini kullanabilirsiniz.
  2. Google Adsense kayıt formunu doldurun. Bu, web sitesi adresini girmeyi ve içerik dilini seçmeyi gerektirdiğinden oldukça basittir. Devam etmek için web sitenizin URL’sini veya blog adresinizi belirtebilirsiniz.
  3. Uygun ‘Alacaklı adını’ girin. Banka hesabınızın olduğu aynı adı kullandığınızdan emin olun. Alacaklı adını değiştirmek daha sonra zor olabilir. Bu nedenle, alacaklı adınız ile banka hesabı adınızın aynı olduğundan emin olun. Ardından, devam etmek için iletişim bilgilerinizi ve diğer ayrıntıları doldurabilirsiniz. Bunlar tam adınızı, adresinizi, ülkenizi ve telefonunuzu içerir ve AdSense ödemenizi aldığınızda kullanılacaktır.
  4. Tüm Adsense politikalarını okuyun ve kabul etmek için üç kutuyu da işaretleyin. Kontrol ettikten sonra, ‘Gönder’ düğmesine tıklayın ve sonraki sayfa sağlanan tüm ayrıntıları gözden geçirmenizi sağlar. Burada doğru ve güncel bilgileri girdiğinizden emin olabilirsiniz.
  5. Kaydı tamamlamak için ‘Başvurumu gönder’ düğmesine tıklayın.
  6. Adsense’e kaydolduktan sonra kontrol paneline gidin. Bir Reklam birimi oluşturun. Bir javascript kodu alacaksınız. Bu kodu kopyalayın ve web sitenize yapıştırın (çoğunlukla yan çubuktaki ana sayfaya) Başvurunuz daha sonra adsense ekibi tarafından incelenecektir. İnceleme süreci günler ila haftalar sürebilir. Google, AdSense’iniz onaylandığında size bir e-posta gönderecektir. Onaylandıktan sonra, blogunuzda Google reklamlarını görüntülemeye başlayabilir ve para kazanabilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Daha Rahat Uyku Uyumanızı Sağlayacak 5 Yöntem
Adsense Hesabı
Adsense Hesabı

Adsense Onayı Nasıl Alınır?

AdSense için başvururken, siteniz aşağıdaki gereksinimleri karşılamalıdır

  1. Web sitesi 6 aydan eski olmalıdır.
  2. İçerik benzersiz olmalıdır.
  3. Sitede en az 20-30 gönderi olmalıdır.
  4. Sitenin hakkımızda uygun bir hakkımızda sayfası, iletişim sayfası ve gizlilik politikası olmalıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz