Araç Cam Buğulanması Nasıl Önlenir?

0
Araç Cam Buğulanması Nasıl Önlenir
Araç Cam Buğulanması Nasıl Önlenir

Buğulu pencerelerin nedeni, havanın sıcaklığı ve nem içeriği ile ilgilidir. Soğuk bir günde, yolcuların soluk vermelerinden dolayı arabanızın içindeki havadaki nem, botlarındaki kar vb. çiy noktası adı verilen belirli bir sıcaklığın altındaki camlara yakın havaya çarptığında yoğuşmaya dönüşür. Buğulanma, aracınızın camlarının buğulu görünmesine neden olur. Sıcak, nemli bir günde, arabanızın dışındaki bunaltıcı hava, klima tarafından soğutulduktan sonra ön camdaki çiy noktasına ulaştığında bunun tersi olur. Bu yazımızda size camlarınızın buğulanması nasıl önleyeceğinizi göstereceğiz.

Araç Cam Buğulanması Önleme

Buğulanma ile mücadele etmek için nemi sınırlamalı, her şeyin aynı sıcaklığa veya tercihen her ikisine sahip olduğundan emin olmalısınız. İşte bunu yapmanın bazı yolları.

Araç Cam Buğulanması
Araç Cam Buğulanması

Arabanı önceden ısıt

İçeriye park etmenin yanı sıra, buğulanmayı önlemenin en güvenilir yolu, aracınızı bir iç ısıtıcı ile önceden ısıtmaktır. Ön ısıtma, ön cam dahil her şeyin kutudan çıkar çıkmaz yeterince sıcak olmasını sağlar. Havanın özellikle nemli olduğundan şüpheleniyorsanız, dışarı çıkması için kapıları ve pencereleri birkaç saniye açabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Renkli, yeni CVN Z590 GAMING Pro anakartını piyasaya sürüyor

Klimayı kullan

Evet, kışın bile. Klimanız, havadaki nemi ve ısıyı alarak ve dışarı çıkararak çalışır, tam da ihtiyacınız olan şey budur. Dikkatli kullanmak, rahat bir sıcaklık korumanıza izin verir.

Temiz tut

Buğunun tutunacak bir şeye ihtiyacı vardır, bu nedenle ön camınız ne kadar temiz olursa, o kadar az buğu olur. Arabanızın içinden ve yolun dışından gelen parçacıklar, ön camınızın içinde bir film oluşturur. Zaman zaman temizlemeyi unutmayın. Ve buğuyu temizlemek için asla ellerinizi kullanmayın. Bu sadece işleri daha da kötüleştirir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz