Apple’ın en yeni iOS 15.2 beta’sında çocuk güvenliği özellikleri var

0
apple ios 15.2 beta
apple ios 15.2 beta

Apple, iOS 15.2’yi birkaç hafta önce test etmeye başladı. Şirket, dün ikinci geliştirici beta sürümünü yayınladı ve yeni beta, birçok yeni özellik ve hata düzeltmesiyle birlikte geliyor. iOS 15.2 beta 2 ile ilgili en ilginç şeylerden biri, tartışmalı çocuk güvenliği özellikleriyle gelen ilk Apple yazılımı olmasıdır. Bununla birlikte, iOS 15.2 geliştirici beta 2’deki yeni her şey;

Apple iOS 15.2 Beta

Çocuk Güvenliği Özellikleri

Her şeyden önce, iOS 15.2 beta 2, iletişim güvenliği özelliklerine sahip ilk Apple resmi yazılımıdır. Apple, bu yılın başlarında iOS, iPadOS ve macOS için iletişim güvenliği özelliklerini duyurdu. Bu özellik etkinleştirildiğinde, iPhone’unuzun Fotoğrafları ve Mesajları’nda çocuk çıplaklığı olup olmadığını kontrol edecek. Çocukların çıplak olduğu bir görüntü alınırsa, görüntü engellenecek veya bulanıklaştırılacak ve fotoğrafın altında “bu [görüntülemek için] hassas olabilir” yazan bir etiket görünecek. Çocuk güvenliğini kontrol etmek için herhangi bir sunucu ve tarama cihaz üzerinde yapılacaktır. Özellik artık iOS 15.2 beta 2 ile iOS’un bir parçasıdır. Şu anda, Apple’ın kararlı sürüme ne zaman yayınlayacağı bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Uzun zamandır beklenilen: Xiaomi Mi Air 2 Pro tanıtıldı

iOS 15.2

Eski Kişiler

iOS 15.2 beta 2 de Digital Legacy’yi etkinleştirir. Apple, Digital Legacy’yi ilk olarak bu yıl WWDC’de duyurdu. Bu özellik, kullanıcıların “ölmeniz durumunda hesabınıza ve kişisel bilgilerinize erişebilmeleri için miraslarını dijital olarak aktarmalarına” izin verecek. Digital Legacy, iPhone’un Ayarlar uygulamasında Apple Kimliği sekmesi altında mevcut olacak.

iPadOS TV Uygulaması Güncellemeleri

Apple TV uygulaması da iPadOS 15.2 beta 2’de ayarlandı. Artık uygulamada alt geniş çubuğun yerini alan özel bir kenar çubuğu var. Kenar çubuğu, Orijinaller, kitaplığınız ve Şimdi İzle gibi kategoriler arasında geçiş yapmayı kolaylaştırır.

E-postamı Gizle

E-postamı Gizle de iOS 15.2 beta 2 ile kullanılabilir. E-postamı Gizle uygulamasında artık kullanılabilir; bu, kullanıcıların e-posta göndermek için rastgele e-posta adresleri kullanmasına olanak tanır. iOS 15.2 beta 2’deki kullanıcılar, e-posta göndermek için rastgele bir e-posta adresi kullanmak için “Kimden” alanına dokunabilir ve “E-postamı Gizle” seçeneğini seçebilir. Apple, E-postamı Gizle seçeneğini kullanmanın “gelen kutunuza ileten rastgele bir adres oluşturacağını” söylüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Instagram Hikayeler İçin Gelecek En Yeni iPhone Özelliği

Kayıp Eşyamı Bul Tarama

Find My uygulamasında “Beni İzleyebilen Öğeler” adlı yeni bir seçenek var. Bu düğmeye dokunmak, kullanıcıların konumlarını izlemek için kullanılabilecek yakındaki öğeleri kontrol etmelerini sağlar. Etkinleştirildiğinde, seçenek, cihazınızın etrafındaki tüm Bilinmeyen Öğeleri listeler ve bu cihazın nasıl devre dışı bırakılacağına ilişkin talimatlar verir.

iOS 15.2’nin ikinci beta sürümü artık geliştiricilerin indirmesi için hazır. Yakında herkese açık beta test kullanıcıları için de kullanıma sunulacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz