Apple’ın AR Kulaklığı, Ödemeler ve Daha Fazlası İçin Yüz Kimliği Benzeri Bir Teknoloji Sunacak

0
Apple'ın AR Kulaklığı, Ödemeler ve Daha Fazlası İçin Yüz Kimliği Benzeri Bir Teknoloji Sunacak
Apple'ın AR Kulaklığı, Ödemeler ve Daha Fazlası İçin Yüz Kimliği Benzeri Bir Teknoloji Sunacak

Apple’ın yakında çıkacak olan AR (artırılmış gerçeklik) kulaklıkları, insanları tanımlamak için Face ID veya Touch ID yerine iris taramasını kullanabilir. AppleInsider’ın bildirdiğine göre, şirketin yakında çıkacak olan AR cihazlarında, iris taramasının bir kullanıcıyı kulaklığı taktıklarında tanımak için kullanılması muhtemel.

Raporda, “Yetenek, birden fazla kişinin aynı cihazı kullanmasını kolaylaştıracak ve kulaklıktan hızlı bir şekilde ödeme yapmalarını sağlayacak” dedi. “Tıpkı iPhone’lar gibi, insanların parmak izlerini veya yüzlerini tarayarak ödemeleri onaylamalarına izin veriyor” diye ekledi. İris taramasının, kullanıcı kimlik doğrulaması için yeni bir biyometrik yöntem olarak kullanılması durumunda Apple Pay’in kullanılmasını sağlaması bekleniyor.

Apple'ın AR Kulaklığı
Apple’ın AR Kulaklığı

Yaklaşan AR cihazının tasarımının örgü kumaşlar, alüminyum ve cam içermesi bekleniyor. Meta’nın yeni Quest Pro’sundan daha ince ve hafif olması muhtemeldir. Kulaklığın ekranı, her zaman açık ekranlara sahip olan iPhone ve Apple Watch gibi düşük yenileme hızlarında çalışabilecek. Kulaklık durumunda özellikle pil tasarrufu için olacaktır. Şirketin üç farklı AR kulaklık üzerinde çalıştığı söyleniyor. Başlıklardan birinin 2023’te piyasaya sürülmesi bekleniyor. 3.000 dolara kadar mal olabilir ve bir çift 4K OLED panelin yanı sıra 15 yana bakan kamera modülünü içerebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz