Apple’dan Bu Kez de Bir Araba Geliyor

0
228
apple
apple

Merhaba Teknoloji Haberleri ailesi , bugün sizlere Apple’dan Bu Kez de Bir Araba Geliyor hakkında bilgiler vereceğiz.

ABD’li teknoloji devi Apple’ı genelde iPhone, iOS ve Mac bilgisayarları ile anıyor, çoğunlukla bu ekosistemlerdeki hizmetlerinden söz ediyoruz. Ancak yıllardır ortaya çıkan söylentiler gösteriyor ki Apple, otomotiv sektörüne de girmeye hazırlanıyor. Sizin için Apple’ın üzerinde çalıştığı araba ve ekosistemi hakkında tüm bilinenleri derledik.

Teknoloji odaklı bir dedikodunun kralına hazır mısınız? Yıllardır hayali kurulan Apple Car bu sefer gerçekten geliyor! Apple’ın arabasına dair özelliklerin gün geçtikçe daha çok belli olması, yıllardır ortaya atılan önemli iddiaları da doğruladı. Tahmin edeceğiniz üzere Apple Car olarak duyurulması beklenen söz konusu otomobilin aslında ciddi bir hikayesi var. Geçmişten günümüze incelememiz gereken, Project Titan ile başlayan süreç nihai sonucu olan Apple Car’a ulaşmak üzere.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Bedava Netflix hesapları ve şifreleri [GÜNCEL LİSTE] - 2021

Özete başlamadan önce sıcak bir kahve almanızı öneriyoruz, zira Apple’ın arabası hakkında yaşananlar adeta yılan hikayesine dönmüş durumda. Apple arabası, özellikleri ve fiyatları konusunda tüm gelişmeler ve bilinenleri anlatıyoruz.

Apple-Car
Apple-Car

Apple’ın Arabasına Dair Bilinen Özellikler

  • Apple kesinlikle %100 otonom bir araba üretecek
  • iCar yazılım ve teknoloji olarak stabil ve minimal olacak
  • Tasarımda minimal bir dizayn tercih edilecek
  • Elektrikli aracın menzili piyasada bulunan en uzun menzil olacak
  • Apple’ın araba yazılımı birçok otonom araç firmasına satılabilecek

Piyasada Apple araçlarla alakalı dönen dedikodulardan ziyade alınan patentler ve görüşülen firmalar bağlamında özellikleri sizler için hazırladık. Hyundai ile üretim bandı ve teknoloji görüşmeleri yaptığı doğrulanan Apple’ın, Hyundai dışındaki birçok firma ile de görüştüğü de biliniyor.  Project Titan‘dan bu yana biriken bilgiler ve piyasada ifşa olmuş konular ışığında, bilinen tüm özellikleri sizler için sıraladık.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Kaybolan Veya Çalınan Telefon Nasıl Bulunur

Parmak iziyle sürücüsünü tanıyacakotonom araç geliştirmek isteyen Apple arabalar konusunda ciddi bir AR-GE’ye başlamış. Apple bu süreç içerisinde çok fazla patent başvurusunda bulunmuş, hatta bu durumdan dolayı “Apple Minibüs” üretiyor iddialarının ortaya çıkmasına neden olmuştu. Apple, geliştirmek istediği araçlarda işlemci ve teknoloji için hala birçok firmayla partnerlik görüşmesi gerçekleştiriyor.Tesla’dan birçok mühendisi transfer eden Apple’ın otonom teknolojisinde “Tesla” esinlenmeleri olacağı daha şimdiden kesin gibi.

Apple-Car
Apple-Car

Apple’ın Arabasının Fiyatı Ne Olacak?

Apple’ın önümüzdeki dönemde gelecek arabası için fiyatlar şu an için daha çok tahminlerden oluşuyor. Macworld’e göre iCar yaklaşık 55.000 dolarlık fiyat etiketine sahip olacak. Elbette bu fiyatın şu an için yalnızca tahminden ibaret olduğunu söyleyelim. Arabayla ilgili daha somut bilgiler geldikçe fiyat konusu da gün yüzüne çıkmaya başlayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz