Apple Watch’ta Bildirim Bekleme Süresi Nasıl Kapatılır?

0
132
Apple Watch'ta Bildirim Bekleme Süresi Nasıl Kapatılır
Apple Watch'ta Bildirim Bekleme Süresi Nasıl Kapatılır

Apple Watch’ta çok sayıda sağlık ve fitness özelliği bulunur. En popüler olanlardan biri, kullanıcıların bir dizi yakılan kaloriye ulaşmaya, egzersiz dakikalarına ulaşmaya ve saatte en az bir dakika ayakta durmaya çalışmasına izin veren Aktivite halkalarıdır. Ayakta durmayı hatırlamanıza yardımcı olmak için Apple Watch’ta Bekleme Süresi bildirimleri bulunur. Bir saatin ilk 50 dakikasında oturuyorsanız, Stand yüzüğünüz için kredi kazanmak için en az bir dakika ayağa kalkmanız için bir bildirim alacaksınız. Ancak çoğu kişi bu bildirimleri can sıkıcı buluyor. Bekleme Süresi bildirimlerini nasıl kapatacağınızı göstereceğiz.

Bildirimleri Bekleme Süresini Kapatmanın İki Yolu

Bekleme Süresi Bildirimlerini kapatmanın iki hızlı yolu vardır. İlk yol Apple Watch’ınızda. Digital Crown’a bir kez basarak başlayın. İlgileniyorsanız, Dijital Taç ve Yan Düğmenin Apple Watch’ınızda yapabileceği her şeyi öğrenin. Ardından Ayarlar’a gidin ve ardından Aktivite’ye gidin. Bunu seçin ve Bekleme Hatırlatıcılarını kapatın. Aynı menüde, hedef tamamlamalar, özel zorluklar ve daha fazlası gibi Aktivite ile ilgili diğer bildirimleri devre dışı bırakmayı da seçebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Google Pixel Katlanabilir Ekran Özellikleri 2023 Lansmanından Önce Sızdırıldı
Apple Watch'ta Bildirim Bekleme Süresi
Apple Watch’ta Bildirim Bekleme Süresi

Alternatif olarak, iPhone’unuzda Bekleme Süresi Bildirimlerini de kapatabilirsiniz. Tamamlayıcı Watch uygulamasını açın ve Saatim sekmesine gidin. Aşağı kaydırın ve Etkinlik’i seçin. Tıpkı Apple Watch’ta olduğu gibi, Stand Hatırlatıcıları ve diğer ilgili bildirimleri kapatabilirsiniz. Bekleme Süresi bildirimini kapattıktan sonra bile Apple Watch’ın ayakta durma saatlerinizi kaydetmeye devam edeceğini unutmayın.

Apple Watch Bildirimlerin Avantajlarından Yararlanın

Apple Watch’un avantajlarından biri, çok sayıda kişiselleştirme seçeneğidir, böylece yalnızca sizin için önemli olan bilgileri ve bildirimleri görürsünüz. Dolayısıyla, Bekleme Süresi bildirimlerinin hayranı değilseniz, yalnızca birkaç dokunuşla bunları devre dışı bırakabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz