Apple Park Hakkında Bilinmeyenler

0
apple-park
apple-park

Merhaba tekno bilim adamı ailesi bugün Apple Park yeni kampüsün temeli 2013 yılında başlatıldığı 2017 yılında faaliyet gösterdiği Apple’ın yeni simgesi haline gelen bu amiral gemisi hakkında bilinmeyenleri açıklıyoruz.

Açılıştan iki yıl sonra belirlenen değeri dudak uçuklatıyor. Toplam değeri 4.17 milyar dolar değerine sahiptir.

Apple Park Nedir?

Apple’ın eski CEO’su Steve Jobs tarafından tasarlanan Apple Park, 2017 yılında binlerce Apple çalışanıyla California’da hizmet veriyor. Dairesel ana binası buna uzay gemisi takma adına verilmesine neden olmuş. Gerçekten benzersiz bir kurumsal alan oluşturmak için yenilenebilir enerji ve yeşil alanda içeriyor.

Apple Park Nerede Bulunur?

1 Infinite Loop gibi Apple Park, Cupertino, California’da 1 Apple Park Way’de bulunuyor. Çoğu yeşil alana ayrılmış olan 175 dönümlük bir arazi üzerine oturmaktadır. Yeni kampüs, Apple Kampüsü’ne arabayla yaklaşık 10 dakika uzaklıktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Sony, Nisan ayında PlayStation'a gelecek üç yeni oyunu duyurdu
apple-park-girisi
apple-park-girisi

Apple Park’ı n Toplam Maliyeti Nedir?

Apple Park’ın maliyeti 5 milyar dolardı, ancak başlangıçta 500 milyon dolar civarında bir yere mal olacağı tahmin ediliyordu. 2013’te bir noktada nihai rakama ulaşmadan önce 2011’de 3 milyar dolara çıktı.

Apple Park’ın İçerisinde Neler Var?

Apple Park’taki ilk ve en dikkat çekici tesis devasa bir dairesel ana bina olan uzay gemisidir. Devasa binanın çapı 1.512 ft ve çevresi yaklaşık bir mildir.

Başka, daha küçük dairesel yapı Steve Jobs Tiyatrosu iPhone 8 tanıtımında da kullanılan, yerin altında bulunan 1.000 kişilik tiyatronun bulunduğu dairesel bir lobi bölümünden oluşur.

apple-park-ziyaretci-girisi
apple-park-ziyaretci-girisi

Apple Park ayrıca Cupertino’nun yaklaşık 20.000 çalışanı tarafından kullanılabilen 100.000 metrekarelik bir sağlıklı yaşam merkezine ev sahipliği yapıyor.

Kampüsü ziyaret etmek isteyen halk için benzersiz Apple ürünlerini içeren bir Apple Store barındıran cam bir yapı olan Ziyaretçi Merkezi ve ziyaretçileri kampüs hakkında eğitmek için artırılmış gerçeklik sunumları gibi teknolojiden yararlanan eğitim alanları var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Her Eve 100 Mbps İnternet

Peki siz Apple Parkı nasıl buldunuz? Görüşlerinizi aşağı yorum olarak bırakınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz