Apple iPhone ve iPad için Final Cut Camera uygulamasını kullanıma sundu

0
Apple iPhone ve iPad için Final Cut Camera uygulamasını kullanıma sundu
Apple iPhone ve iPad için Final Cut Camera uygulamasını kullanıma sundu

Apple’ın Final Cut Camera uygulaması, iPad 2 için Final Cut Pro ve Mac için Final Cut Pro 10.8 ile birlikte iOS ve iPadOS için App Store’da yerini aldı. Apple, M4 iPad Pro için güncellenmiş video düzenleme yazılımının artık M1’e kıyasla 2 kata kadar daha hızlı işleme ve 4 kata kadar daha fazla ProRes RAW akışı sunduğunu iddia ediyor.

Apple iPhone için Final Cut Camera’yı Ne Zaman Yayınlayacak?

Final Cut Camera, iPad 2 için Final Cut Pro’ya eşlik eden bir uygulama ve öncelikle Live Multicam özelliğini desteklemek üzere tasarlanmış. Apple geçen ay “Let Loose” etkinliğinde M4 iPad Pro ve M2 iPad Air (artık Apple Sticker’larla birlikte gönderilmiyor) için uygulamanın önizlemesini yaptı ve bu yıl içinde geleceğini söyledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Nissan Tamamen Yenilenen 2021 Frontier'ı Tanıttı
Apple iPhone için Final Cut Camera'yı Ne Zaman Yayınlayacak?
Apple iPhone için Final Cut Camera’yı Ne Zaman Yayınlayacak?

Uygulamayı bir iPhone ve iPad’e yükleyerek çekim sırasında farklı açılardan eşzamanlı video akışları kaydedebilir ve her bir yayının kamera ayarlarını kablosuz olarak kontrol edebilirsiniz. Bununla birlikte, uygulama iPhone ve iPad için bağımsız bir video kayıt uygulaması olarak da çalışabilir.

Final Cut Camera, çözünürlükler, kare hızları, codec’ler, pozlama, ISO, deklanşör hızı, beyaz dengesi, renk sıcaklığı ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok özellik için manuel kontroller getiriyor. Ancak ProRes, Log color ve harici depolama alanına kayıt yapabilme gibi bazı özellikleri kullanabilmek için iPhone 15 Pro veya iPhone 15 Pro Max’e ihtiyacınız olacak.

Uygulama ayrıca keskin çekimler ve aşırı pozlama göstergeleri sağlamak için odaklamayı da destekliyor, ancak bu özellikler A13 Bionic çip veya sonraki bir çipe sahip iPhone veya iPad modellerinde çalışıyor. Uygulamayı kullanarak kaydettiğiniz içerik bir tarayıcıda görüntülenebilir ve doğrudan Fotoğraflar uygulamasına kaydedilmez. Buradan medyayı doğrudan bir projeye aktarabilir veya aygıtınıza kaydedebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Honor MagicBook 14 32GB versiyonunu piyasaya sürüyor

Final Cut Camera, iOS 17.4 yüklü iPhone Xs (veya üstü) ve iPadOS 17.4 yüklü iPad modelleri için App Store’dan indirilebilir. Uygulamanın kendisi ücretsiz olsa da Live Multicam özelliklerini kullanmak için iPad için Final Cut Pro aboneliğine ihtiyacınız olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz