Apple iOS 17, iPadOS 17 için çıkış tarihini duyurdu

0
Apple iOS 17, iPadOS 17 için çıkış tarihini duyurdu
Apple iOS 17, iPadOS 17 için çıkış tarihini duyurdu

Apple, iPhone ve iPad’ler için işletim sisteminin en son sürümü olan iOS 17 ve iPadOS 17’nin 18 Eylül’den itibaren indirilebileceğini duyurdu. Cupertino merkezli şirket bu yılın başlarında WWDC konferansı sırasında iOS 17, iPadOS 17, MacOS 10, watchOS 10 ve tvOS 17’yi tanıtmıştı.

iOS 17 Sürüm Adayı, 18 Eylül’de genel kullanıma sunulacak olan işletim sisteminin tadına bakmaları için Apple geliştiricilerine ve beta kullanıcılarına sunuldu. Apple, yeni iPhone’ların piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra yazılım güncellemeleri yayınlama geleneğini sürdürüyor. iOS 16 güncellemesi 12 Eylül’de, iOS 15 güncellemesi ise 20 Eylül’de yayınlanmıştı.

Apple iOS 17, iPadOS 17 çıkış tarihi
Apple iOS 17, iPadOS 17 çıkış tarihi

iOS 17’deki Yeni Özellikler Nelerdir?

StandBy Seçeneği

iOS 17 ile iPhone, StandBy seçeneği ile bir bilgi merkezi olarak hizmet verebilecek. Yeni özellik, iPhone kullanıcılarının ekran süresi, Canlı Etkinlikler, gelen bildirimler ve tonlarca widget gibi özelleştirilebilir tam ekran bilgilerini kilitli ekranda görüntülemelerine olanak tanıyacak. Bu özelliğin yalnızca Apple iPhone’unuzu şarja taktığınızda çalıştığını unutmayın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iPhone XR fiyatı çok büyük bir düşüş yaşadı!

Yeni Widget’lar

iOS 17, Apple iPhone’larda kilit ekranına ve ana ekrana etkileşimli widget’lar getiriyor. Bu widget’lar hem birinci taraf hem de üçüncü taraf uygulamaları destekliyor.

NameDrop

Yeni NameDrop özelliği, iki iPhone’u bir araya getirerek kişi bilgilerini daha kolay paylaşmak için iPhone’daki AirDrop’tan yararlanacak.

Telefon ve Mesajlar Uygulamasında Güncelleme

iOS 17 ayrıca Telefon uygulamasına özelleştirilebilir Kişi Posteri ekleyerek kullanıcıların kişilerini aradıklarında ne göreceklerini seçmelerine olanak tanıyor. Canlı sesli posta ve bilinmeyen arayanların susturulması gibi özellikler de belirli bölgelerde kullanıma sunulacak.

FaceTime Uygulamasında Güncellemeler

iOS 17 ile iPhone kullanıcıları bir aramayı kaçırmaları durumunda sesli/görüntülü mesaj kaydedip gönderebilecekler. Kullanıcılar FaceTime görüşmesi sırasında videolarına 3D efektler ekleyebiliyor. Ayrıca doğrudan Apple TV üzerinden FaceTime görüşmesi başlatabiliyorlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Realme, Narzo 30 Serisini Tanıtacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz