Apple gelişmiş yeni Apple Watch Series 9’u tanıttı

0
Apple gelişmiş yeni Apple Watch Series 9'u tanıttı
Apple gelişmiş yeni Apple Watch Series 9'u tanıttı

Apple Watch Series 9, dünyanın en çok satan saatine yeni özellikler kazandırırken çevre açısından da önemli bir kilometre taşına imza atıyor.

Apple bugün, dünyanın en çok satan saatine yeni özellikler getiren ve çevresel açıdan önemli bir kilometre taşına ulaşan Apple Watch® Series 9’u tanıttı. Apple Watch Series 9, performansı ve yetenekleri artıran yeni S9 SiP; sihirli yeni çift dokunma hareketi; daha parlak bir ekran; artık sağlık verilerine erişme ve bunları kaydetme özelliğine sahip daha hızlı aygıt içi Siri®; iPhone® için Hassas Bulma ve çok daha fazlası ile her zamankinden daha güçlü. Apple Watch Series 9, yeniden tasarlanan uygulamalar, yeni Smart Stack, yeni saat kadranları, yeni bisiklet ve yürüyüş özellikleri ve ruh sağlığını destekleyen araçlar sunan watchOS® 10’u çalıştırıyor.

Apple’ın 2030 yılına kadar tüm iş, üretim tedarik zinciri ve ürün yaşam döngüsü boyunca karbon nötr olma planı olan Apple 2030’a doğru önemli bir kilometre taşını temsil eden bu yeni Apple Watch ile müşteriler ilk kez herhangi bir Apple Watch’un karbon nötr seçeneğini tercih edebilecekler.

Yeni Apple Watch Serisi Bugün Sipariş Edilebiliyor

Apple’ın operasyonlardan sorumlu başkanı Jeff Williams, “Apple Watch milyonlarca insanın sağlık, fitness, iletişim ve güvenlik ihtiyaçlarına yardımcı olan vazgeçilmez bir yol arkadaşı,” dedi. “Yeni çift dokunma hareketi, daha parlak ekran, aygıt içi Siri ve ilk karbon nötr ürünlerimiz gibi inanılmaz yeni özellikler ve teknolojik ilerlemelerle en iyi Apple Watch serimizi tanıtıyoruz. Kullanıcılar ister önceki modellerden yükseltme yapıyor ister ilk modellerini satın alıyor olsun, Apple Watch’u deneyimlemek için hiç bu kadar cazip bir zaman olmamıştı.”

Apple Watch Series 9'u tanıttı
Apple Watch Series 9’u tanıttı

Güçlü Yeni S9 SiP

Apple Watch Series 9, gücünü tamamen yeni S9 SiP’deki özel Apple silikonundan alıyor. Apple’ın şimdiye kadarki en güçlü saat çipi, yeni bir çift dokunma hareketi ve sağlık verilerine gizli ve güvenli bir şekilde erişip bunları kaydedebilen aygıt içi Siri gibi sistem genelinde iyileştirmeler ve yepyeni özellikler sunuyor. Apple Watch Series 9 ayrıca makine öğrenimi görevlerini Apple Watch Series 8’e kıyasla iki kata kadar daha hızlı işleyebilen 4 çekirdekli yeni bir Neural Engine’e sahip. S9 SiP’nin güç verimliliği, Apple Watch Series 9’un tüm gün boyunca 18 saatlik pil ömrünü korumasını sağlıyor.1

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Apple'ın şarj cihazı ve uzun menzilli kablosuz şarj gibi AirPower üzerinde çalıştığı bildiriliyor

Çift Dokunma Hareketi

Digital Crown® ve Taptic Engine® gibi yeniliklerin yanı sıra dokunma, kaydırma, bileği kaldırma ve sessize almak için kapama gibi hareketler Apple Watch’un kullanımını basit ve sezgisel hale getiriyor. Yeni çift dokunma hareketiyle kullanıcılar Apple Watch Series 9’u tek ellerini kullanarak ve ekrana dokunmadan kolayca kontrol edebiliyorlar. Kullanıcılar, Apple Watch Series 9’da en sık yapılan işlemlerin çoğunu hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirmek için saat ellerinin işaret parmağı ve başparmağını iki kez birbirine dokundurabiliyor.

Çift dokunma, bir uygulamadaki birincil düğmeyi kontrol ederek zamanlayıcıyı durdurmak, müzik çalmak veya duraklatmak ya da alarmı ertelemek için kullanılabiliyor. Bu hareket, bir telefon aramasını yanıtlamak ve sonlandırmak, hatta Apple Watch’taki Kamera Kumandası ile fotoğraf çekmek için de kullanılabiliyor. Çift dokunma ayrıca saat kadranından Akıllı Yığın’ı açıyor ve başka bir çift dokunma ile yığındaki widget’lar arasında gezinilebiliyor.

Bu yeni çift dokunma hareketi, ivmeölçer, jiroskop ve optik kalp sensöründen gelen verileri yeni bir makine öğrenimi algoritmasıyla işleyen Apple Watch Series 9’daki daha hızlı Neural Engine tarafından etkinleştiriliyor. Algoritma, işaret parmağı ve başparmak çift dokunuş yaptığında küçük bilek hareketlerinin benzersiz imzasını ve kan akışındaki değişiklikleri algılıyor. Çift dokunma hareketi önümüzdeki ay bir yazılım güncellemesiyle kullanıma sunulacak.

Daha Parlak Ekran

Güç tasarruflu S9 SiP ve gelişmiş ekran mimarisi, Apple Watch Series 9’un ekranının maksimum parlaklığını 2000 nit’e (Series 8’in iki katı) çıkararak parlak güneş ışığında metin okumayı daha da kolaylaştırıyor. Karanlık odalarda veya sabahın erken saatlerinde ekran, yakınınızdaki kişileri rahatsız etmemek için yalnızca bir nit seviyesine de düşürülebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   IMEI Numarası Öğrenme Nasıl Yapılır

Sağlık Verilerine Erişim ve Kayıt Yeteneği ile Cihaz Üzerinde Siri

Apple Watch’ta ilk kez, Siri istekleri aygıt üzerinde işlenebiliyor. Siri, antrenman başlatmak veya zamanlayıcı ayarlamak gibi internetten bilgi gerektirmeyen talepler için hücresel ağlar veya Wi-Fi’ye bağlı kalmıyor, böylece daha güvenilir ve hızlı yanıtlar veriyor. Güçlü Neural Engine ayrıca dikte işlemini Apple Watch Series 8’e göre yüzde 25’e kadar daha doğru hale getiriyor.

Aygıt üzerinde işleme güvenli ve özel; ayrıca Siri artık sağlık ve fitness ile ilgili sorgular için Sağlık uygulamasındaki verilere erişmek üzere de kullanılabiliyor. Örneğin, bir kullanıcı önceki gece kaç saat uyuduğunu, Aktivite halkalarını kapatma konusundaki ilerlemeyi veya bağlı bir monitörü varsa kan şekeri seviyesini sorabiliyor. Kullanıcılar ayrıca Apple Watch Series 9’da kiloları, aldıkları ilaçlar ve regl dönemleri gibi sağlık verilerini kaydetmek için Siri’den istekte bulunabiliyor.

Hassas Bulma ve HomePod Entegrasyonu

iPhone’u bulmak için Apple Watch’u kullanabilme özelliği kullanıcıların en sevdiği özelliklerden biri. Şimdi S9 SiP, aynı çipe sahip iPhone 15 ailesi için Hassas Bulma özelliğini etkinleştirmek üzere ikinci nesil bir Ultra Geniş Bant (UWB) çipi içeriyor. Hassas Bulma, farklı bir odada olsa bile yanlış yerleştirilmiş bir iPhone’a mesafe ve yönün yanı sıra görsel, dokunsal ve sesli rehberlik sağlıyor.

UWB ayrıca Apple Watch ve HomePod® arasında daha derin bir entegrasyon sağlıyor. Bir Apple Watch kullanıcısı ses çalan bir HomePod’a 4 metre yaklaştığında, Apple Watch Series 9 medyayı kontrol etmek için Now Playing’i başlatacak. Veya HomePod’da hiçbir şey çalmıyorsa, Akıllı Yığın’ın en üstünde medya önerileri belirecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz