Apple 20 inç katlanabilir MacBook’u 2027 gibi erken bir tarihte piyasaya sürebilir

0
Apple 20 inç katlanabilir MacBook'u 2027 gibi erken bir tarihte piyasaya sürebilir
Apple 20 inç katlanabilir MacBook'u 2027 gibi erken bir tarihte piyasaya sürebilir

Apple katlanabilir cihaz pazarını benzersiz bir yaklaşımla keşfediyor olabilir. Analist Ming-Chi Kuo’ya göre şirket 2027 gibi erken bir tarihte yaklaşık 20 inç ekrana sahip katlanabilir bir MacBook çıkarabilir.

Katlanabilir MacBook’lar 2027’de Geliyor Olabilir

Kuo, X/Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, cihaz hakkında henüz çok fazla bilgi olmamasına rağmen, Apple’ın geliştirme için net bir zaman çizelgesine sahip tek katlanabilir ürünü gibi göründüğünü belirtti. Bu yeni MacBook’un seri üretimine 2027 yılında başlanmasının muhtemel olduğunu belirten Kuo, Apple’ın katlanabilir teknolojiye yönelik temkinli yaklaşımına işaret etti.

Katlanabilir MacBook'lar 2027'de Geliyor Olabilir
Katlanabilir MacBook’lar 2027’de Geliyor Olabilir

Kuo’nun açıklaması, ekran analisti Ross Young ve Koreli web sitesi The Elec tarafından bu konseptten daha önce bahsedilmesiyle uyumlu. Cihazın tasarımıyla ilgili ayrıntılar henüz bilinmiyor ancak Apple’ın mevcut en büyük dizüstü bilgisayarı olan 16 inç MacBook Pro’yu geride bırakacak ve üretimden kaldırılan 17 inç MacBook Pro’ya benzer ekran boyutlarını yeniden canlandıracak. Kesin form faktörü bilinmemekle birlikte, katlanabilir bir tasarım çok yönlülük sunabilir. Kısmen açıldığında geleneksel bir dizüstü bilgisayar işlevi görebilir veya tamamen açıldığında geniş bir ekran deneyimi sunabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Microsoft, Taylor Swift'in Çıplak Deepfake'lerini Yaratan Güvenlik Açığını Kapattı

Kuo’nun yorumları, duyduğumuz tüm spekülasyonlara rağmen Apple’ın şu anda katlanabilir iPhone veya iPad’ler için yakın bir planı olmadığını da gösteriyor. Önceki raporlara bakacak olursak, Apple’ın iPad Mini’nin yerini alabilecek 7 inç ila 8 inçlik bir cihaz planlarıyla katlanabilir pazarı araştırdığı bildiriliyor. Bu katlanabilir iPad’in 2026 ile 2027 yılları arasında piyasaya sürüleceği söyleniyor. Ancak, Ming-Chi’nin son yorumu göz önüne alındığında, katlanabilir iPhone veya iPad’ler hala uzak bir ihtimal gibi görünüyor. Katlanabilir MacBook henüz söylenti aşamasında olduğunu unutmamak gerekiyor. Apple kapsamlı araştırma ve geliştirme çalışmalarıyla tanınıyor ve projeler değişebiliyor ya da tamamen iptal edilebiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz