Android’de Instagram Karanlık Modu Nasıl Etkinleştirilir?

0
383
Android'de Instagram Karanlık Modu Nasıl Etkinleştirilir
Android'de Instagram Karanlık Modu Nasıl Etkinleştirilir

Karanlık modu yeni bir şey değil. Teletekst ve Ceefax’ı hatırlayacak kadar büyükseniz, hava tahminini okumak için siyah bir arka plan üzerinde mavi-yeşil veya sarı metinle TV’ye gözlerinizi kısarak baktığınızı hatırlayacaksınız. Bilgisayar ekranları, birkaç on yıl önce kullanılan katot ışın tüplerinin yetersiz kapasitesi nedeniyle, şimdi karanlık mod dediğimiz şeyi kullanıyordu. Ancak, programcı olmayanları bilgisayar kullanmaya teşvik etmek için, kullanıcı arayüzleri yavaş yavaş kağıda, yani beyaz kağıt üzerindeki siyah metne benzeyecek şekilde uyarlandı.

Karanlık modun arkasındaki bilim, faydalarına dair birçok çelişkili görüş ve kanıtla hala biraz gölgeli. Bazı uzmanlar, gözleri yorduğu için karanlık bir arka plan üzerinde metin okumanın daha kolay ve sağlıklı olduğunu söylerken, diğer çalışmalar tam tersi sonuca varıyor. Karanlık modun akıllı telefonun pil ömrünü uzatıp uzatamayacağı konusunda da bir tartışma var. Birçok cep telefonu kullanıcısı karanlık modun daha şık göründüğünü düşünüyor. Ve bazı uygulamalar, özellikle Spotify, her zaman renk tayfının daha karanlık tarafını seçmiştir. Bu yazıda size iPhone ve Android’de Instagram karanlık modu nasıl etkinleştirileceğini göstereceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Steam Aile Paylaşımı

Instagram’da Karanlık Mod Nasıl Etkinleştirilir?

Telefonun Ayarlar uygulamasını kullanma

 1. Android telefonunuzda Ayarlar uygulamasını açın.
 2. ‘Ekran ve Parlaklık’ seçeneğini bulun ve üzerine dokunun.
 3. Şimdi, mevcut seçeneklerden ‘Karanlık Tema’yı açın.
 4. Ardından Instagram uygulamasını başlatın ve karanlık modun otomatik olarak etkinleştirildiğini göreceksiniz.
 5. Ayarlardan koyu tema modunu açtıktan sonra, Instagram uygulaması daha koyu bir görünüm için ekrandaki rengini ayarlar. Instagram dışında, diğer uygulamaları da karanlık moda uyum sağlıyor.
Android'de Instagram Karanlık Modu
Android’de Instagram Karanlık Modu

Instagram uygulamasının kendisini kullanma

 1. Profil resminize dokunun
 2. Instagram uygulamanızda karanlık modu etkinleştirmek için öncelikle profil sayfanızı ziyaret edin. Profil sayfasına girdikten sonra, sağ alt köşedeki “profil resminize” dokunun.
 3. “Menü” simgesine ve ardından “Ayarlar” seçeneğine dokunun
 4. Ardından, ekranın sağ üst köşesinde yer alan “menü” simgesine dokunun. Menü öğeleri listesinde, diğer öğelerden ayrılan arayüzün altında olan “Ayarlar” bölümüne dokunun.
 5. “Tema”ya dokunun.
 6. Ayarlar ekranına girdikten sonra, “Tema”ya dokunduğunuzda çeşitli altyazıların bir listesini görebilirsiniz.
 7. “Karanlık” seçeneğine dokunun
 8. Son olarak, üç farklı seçenek göreceksiniz: “Açık”, “Koyu” ve “Sistem Varsayılanı”. Instagram uygulamasında karanlık temayı almak için “Karanlık” seçeneğini seçin. Instagram temasını en sevdiğiniz karanlık mod olarak değiştirecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz