Android Telefonlarda Google Asistan Kurulumu

0
25
Google Asistan Kurulumu

Merhaba sevgili teknobilimadami okurları bugün sizlere google asistan nedir, google asistan hangi cihazlar da kullanılır ve android telefonlarda google asistan kurulumu hakkında detaylı bilgilendirme yapıcağız.

Google Asistan Nedir?

Google Asistan, Google’ın işlerinizi daha hızlı halletmenizi sağlayan sanal yardımcı diyabiliriz. Parmağınızı ekrana birkaç kez dokunarak manuel olarak görevleri yerine getirmek yerine sesli komutları kullanarak işi halledebilirsiniz. Android ile çok iyi entegre edilmiştir. Uygulamayı açmak, mesaj göndermek, arama yapmak, YouTube Müzik’te belirli bir şarkıyı çalmak, hava durumunu kontrol etmek ve daha birçok şey için kullanılıyor.

Google Asistan, Google’ın 2016’daki I / O geliştirici konferansında duyuruldu ve aynı yılın Ekim ayında Pixel telefonlarda resmi olarak piyasaya sürüldü . Android 5.0+ çalıştıran ve en az 1GB RAM veya Android 6.0+ ve en az 1.5GB RAM’e sahip tüm telefonlarda mevcuttur. Desteklenen telefonlarda ayrıca Google Play hizmetlerinin kurulu olması ve minimum 720p ekrana sahip olması gerekir.

Android Telefonlar Google Asistan Nasıl Kurulur?

Google Asistan’ı Android akıllı telefonunuzda kurmak için önce etkinleştirmeniz gerekir. Yapacağınız işlem o kadar basit ki herkes kolay birkaç adımla yapabilir ve zamanınızın bir veya iki dakikasından fazlasını almadan hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Google Asistan’ın nasıl etkinleştirileceğiyle ilgili adım adım talimatlar:

  1. Google uygulamasını başlatın.
  2. Sağ alt köşedeki Daha Fazla seçeneğine dokunun.
  3. Baş Ayarlar> Google Asistan‘a tıklayın.
  4. Taşı Yardımcısı sekmesine gidin.
  5. En alttaki Telefon seçeneğine dokunun.
  6. Google Asistan seçeneğini etkinleştirin.
  7. Hey Google seçeneğini etkinleştirin.

Artık Google Asistan açık olduğuna göre onu bir tur atmanın zamanı geldi. Bunu “Ok, Google” veya “Hey, Google” diyerek ve ardından komutunuzu belirterek yapabilirsiniz. Buna bir örnek “Ok, Google. YouTube’da komik bir kedi videosu oynatın ”. diyerek müziği açabilirsiniz. 

Bunun çalışması için bazı telefonların kilidinin açılması gerektiğini unutmayın. Bir komut söylediğinizde ekran kapanırsa Google Asistan bunu duyar ancak istenen görevi yerine getirmeden önce telefonun kilidini açmanızı isteyebilir.

Google Asistan’ı çağırmanın birkaç alternatif yöntemi vardır. Ana yol, cihazınızdaki ana sayfa düğmesini basılı tutmak ve Asistan’ın açılmasını beklemektir. Üzerinde hareketlerini kullanarak yapıyorsanız , Android 10 ve / veya ev düğmesi yoktur. Sol alt kısımda veya sağ kenardan yukarı kaydırın gerekecek. Nokia ve LG gibi markaların bazı telefonlarında ayrıca özel bir Google Assistant düğmesi bulunur.

Google asistan

Google Asistan Cihazları

Bilmeniz gereken iki tür Google Asistan cihazı vardır. Birinde yerleşik Google Asistan bulunurken diğeri yalnızca Asistan ile çalışır. Bu, yerleşik Asistan’a sahip olmadıkları, ancak bir telefon, akıllı ekran ve diğer cihazlar aracılığıyla sesli komutlarla kontrol edilebilecekleri anlamına gelir. Aşağıdaki iki seçeneğe daha yakından bakalım.

Akıllı telefonlar ve tabletler: Google Asistan, tüm yeni telefon ve tabletlerin yanı sıra en az Android 5.0 çalıştıran çok sayıda eski telefonda da bulunuyor. Bu durumda, bu yazının girişinde kontrol edebileceğiniz birkaç başka gereksinim vardır .

Akıllı hoparlörler: Akıllı bir ev kurmak istiyorsanız, akıllı bir hoparlör veya akıllı ekran almak, atmanız gereken ilk adımlardan biridir. Akıllı bir hoparlör, istediğiniz müziği çalabilir, sahip olabileceğiniz tüm soruları yanıtlayabilir ve evinizdeki diğer akıllı cihazları kontrol etmek için kullanılabilir. Akıllı bir ekran temelde aynı şeyi yapar, ancak aynı zamanda YouTube’da video izlemenize, Google Duo ile arama yapmanıza ve cihaz akıllı bir kapı ziline bağlandığında ön kapıda kimin olduğunu görmenize olanak tanır. Bir  tane almakla ilgileniyorsanız en iyi akıllı ekranlara göz atabilirsiniz.

Chromebook’lar: Asistan çoğu Chromebook’ta mevcuttur, ancak önce onu açmanız gerekir. Ayarları açıp, “Arama ve Asistan” altında “Google Asistan” ı seçerek ve ardından açarak işi tamamlayabilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra onu bir özel kelimeyle çağırabilir ve ardından taleplerinizi belirtebilirsiniz.

TV’ler ve akış cihazları : Google Asistan, Google TV ve Nvidia Shield TV ve Xiaomi Mi Box S gibi Android TV kutularında yerel olarak çalışır. Tek yapmanız gereken, uzaktan kumandadaki özel Asistan düğmesine basmak ve bir komut söylemek yeterlidir. 

Bu yazımızda özellikle akıllı ev sistemlerininde sıklıkla kullanılan bir cihaz olan Google asistan’dan bahsettim. Sorularınız ve merak ettiklerinizi lütfen aşağı yorum olarak bırakın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Citroen C5 Aircross 2020 fiyatları 400 bin TL'yi geçti!

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz