Android telefonlar için sahte Cyberpunk 2077 tehlikesi!

4
240

Merhaba değerli Tekno bilim adamı takipçileri;

8 yıldır beklediğimiz oyun Cyberpunk 2077, hem ülkemizde hem de bütün dünyada oldukça gündem oldu. Milyonlarca satışa ulaşan dev yapım, beraberinde bazı fırsatçı ve kötü amaç güden insanları da harekete geçirdi. Yaklaşık birkaç gün önce Cyberpunk 2077’nin Android versiyonu yayınlanmıştı.

Ancak buradaki asıl problem, oyunun herhangi bir android sürümü yok. Ayrıca bu sürümü, oyunun asıl yapımcısı olan CD Projekt RED de yayınlamadı. Grafikleri zaten herkes tarafından alay konusu olmuşken, bir de içerdiği tehlikelerle birlikte korku kaynağı oldu.

Cyberpunk 2077’nin sahte Android sürümü tamamen kötü amaçlı!

Dünyaca ünlü antivirüs firması Kaspersky’da çalışan Tatyana Shishkova, Twitter üzerinden paylaşmış olduğu gönderiyle beraber bu yazılımın aslında tamamen sahte olduğunu ve kötü amaçlar uğruna çalıştığını belirtti. Oyun sanılan bu yazım aslında BlackKingdom adındaki fidye yazılımının türlerinden biri olan CoderWare ismindeki kötü amaçlı yazılım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Piyasayı süpürecek: realme 7 ve realme 7 Pro sonunda tanıtıldı!

Bu yazılım telefona kurulduktan sonra telefonun içindeki tüm dosyaları şifreliyor. Şifrelemenin ardından da elbette ki para istiyor. İstediği paranın miktarı 500 dolar olurken, ödemeyi bitcoin üzerinden yapmanız gerekiyor. 10 saat içerisinde parayı göndermezseniz, cihaz üzerindeki bütün dosyalarınız siliniyor. Yine tabii ki de ödemeyi yapsanız bile dosyalarınızın kurtulacağının herhangi bir garantisi yok.

 

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz