Alexa’da Gizlilik Özellikleri Nasıl Etkinleştirilir?

0
Alexa'da Gizlilik Özellikleri Nasıl Etkinleştirilir
Alexa'da Gizlilik Özellikleri Nasıl Etkinleştirilir

Amazon, özellikle tatil günlerinde birçok Alexa özellikli cihaz satıyor. Bunun nedeni kısmen, müzik dinlemek veya tezgahında hava durumu hakkında soru sormak isteyen biri için pratik ve uygun fiyatlı bir hediye olmalarıdır. Bunun nedeni, Amazon’un daha fazla insanı akıllı hoparlör vagonuna atlamaya teşvik etmek için yılın bu zamanında Echo hoparlörlerini agresif bir şekilde indirmesidir. Ayrıca en iyi Alexa Hoparlörleri yazımıza da göz atabilirsiniz. Kendinize bir Alexa cihazı aldığınızda, müzik çalmanın, hava durumunu kontrol etmenin veya ışıkları açmanın ötesinde birçok harika özellik ve yetenekten yararlanabilirsiniz. Aynı zamanda, gizliliğinizi daha iyi korumak için şimdi yapmanız gereken birkaç şey var.

Alexa’da Gizlilik Özellikleri Etkinleştirme

Ses geçmişinizi inceleyin

Alexa’nın en önemli gizlilik özelliklerinden biri, sesli isteklerinizi gözden geçirebilme özelliğidir. Alexa ayrıca tüm “Alexa ile Yaz” girişlerini buraya kaydeder. Alexa ile geçmişinizi nasıl görüntüleyeceğinizi buradan öğrenin:

Adım 1. Alexa uygulamanızı açın ve sağ alt köşedeki Diğer’e ve ardından Ayarlar’a dokunun.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Xiaomi Redmi 9T sızdırıldı! Özellikleri neler?

Adım 2. Alexa Gizliliği’ne ve ardından Ses Geçmişini İncele’ye dokunun.

Bu ekranda günün tüm girişlerini görebilirsiniz. Bugünden itibaren tüm kayıtları sil’i seçerseniz, bu veriler cihazınızdan ve buluttan silinecektir. Ses geçmişinizi kontrol etme özelliği ile Alexa’nın konuşmalarınızı dinleyip dinlemediğini veya istemediğiniz bir şey duyup duymadığını görebilir ve silme seçeneğiniz vardır. Herhangi bir kayda dokunabilir ve tek tek silebilirsiniz. Ayrıca, Alexa’nın istenen görevi yerine getirip getirmediği konusunda geri bildirimde bulunabilirsiniz.

Alexa'da Gizlilik Özellikleri Etkinleştirme
Alexa’da Gizlilik Özellikleri Etkinleştirme

Algılanan sesleri inceleyin

Güçlü bir özellik, Alexa’nın cam kırılma sesini veya duman ve CO alarmlarını dinleyebilmesidir. Bu kullanışlı bir ev güvenlik aracıdır, ancak yine Alexa, duymayı düşünmediğiniz sesleri yanlış algılayabilir. Alexa Gizlilik ekranında, Algılanan seslerin geçmişini kontrol et’e dokunun. Bu, Alexa’nın algıladığı tüm sesleri gösterecek ve bunları, ses geçmişini sildiğiniz şekilde silebilirsiniz.

Akıllı ev cihazı geçmişini inceleyin

Alexa Gizlilik ekranında, Akıllı Ev Cihazı Geçmişini İncele’ye dokunun. Bu ekranda cihazlarınızın durumunu, açık veya kapalı olup olmadığını ve ulaşılabilir olup olmadığını görme seçeneğiniz vardır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Apple Powerbeat Pro Kablosuz Kulaklığının Yeni Renkleri

Alexa verilerinizi yönetin

“Alexa verilerinizi yönetin” seçeneğine dokunmak, tüm cihaz verileriniz için birincil kontrol noktasına erişmenizi sağlar. Buradan sesli komutlar ile (“Alexa az önce dediklerimi sil” veya “Alexa bugün söylediğim her şeyi sil” diyerek) ses kayıtlarının silinmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca kayıtların cihazınızda ne kadar süreyle saklanacağını da belirleyebilirsiniz.

Akıllı ev cihazı geçmişinizden tüm üçüncü taraf cihaz verilerini silmeyi ve bu verileri ne kadar süreyle saklamak istediğinizi seçebilirsiniz. Ayrıca tüm Alexa akıllı ev kayıtlarınızı içeren bir e-posta da talep edebilirsiniz.

Aynı görevler, algılanan seslerin geçmişi için de gerçekleştirilebilir. Bu sayfanın altında, işlevini geliştirmek için ses kayıtlarınızı Alexa’ya göndermek isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz. Bu seçeneğe hangi kullanıcıların katılabileceğini de seçebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz