Adblock nedir ? Adblock nasıl kullanılır ? [Reklamlardan KURTUL]

0

Bir internet sitesinde gezinirken veya bir YouTube videosu izlerken karşımıza hep reklamlar çıkar. Bu reklamlar, internet site sahiplerinin veya YouTube içerik üreticilerinin para kazanabilmesi için karşımıza çıkıyor. Reklamlar yoluyla gelir elde edildiği için reklamları engellemenizi her ne kadar tavsiye etmesek bile, Adblock eklentileriyle reklamları engelleyebilirsiniz. Teknoloji Rehberi – Teknoloji Haberleri ailesi olarak bu yazıda sizlere karşınıza çıkan rahatsız edici reklamları Adblock ile nasıl engelleyebilirsiniz ? Detaylıca anlatacağız.

[toc]

Chrome için;

Öncelikle Chrome tarayıcınızın Eklenti Mağazası bölümüne girmeniz gerekiyor. Buraya tıklayarak eklenti mağazasına gidebilirsiniz. Eklenti mağazasını açtıktan sonra aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

  1.  Arama çubuğuna “Adblock” yazın.
  2. Karşınıza çıkan ve kullanmak istediğiniz eklentinin yanındaki “Chrome’a Ekle” butonuna tıklayın.
  3. Eklenti yüklendikten sonra yapmanız gereken tek şey, eklentiyi aktifleştirmek.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Bilgisayar Ekranı Döndürme Nasıl Yapılır?

Mozilla Firefox için;

  1.  Arama çubuğuna “Adblock” yazın.
  2. Karşınıza çıkan ve kullanmak istediğiniz eklentinin yanındaki “Firefox’a Ekle” butonuna tıklayın.
  3. Eklenti yüklendikten sonra yapmanız gereken tek şey, eklentiyi aktifleştirmek.

Chrome ve Mozilla Firefox dışındaki tarayıcılar için de aynı adımları uygulayarak adblock eklentisini yükleyebilirsiniz. Günümüz internet dünyasında sürekli karşılaştığımız rahatsız edici reklamlardan bu şekilde kurtulabilirsiniz. Ancak eğer bir internet sitesinde bulunan reklamlar sizi fazla rahatsız etmiyorsa lütfen reklam engelleyici kullanmayın. Çünkü siz reklam engelleyici kullandığınız zaman internet sitesi sahibi para kazanamıyor. Bu yazımızda Adblock eklentisinin ne olduğunu ve nasıl yükleyebileceğimizi anlattık.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz