79.500 TL fiyatıyla işte karşınızda: Altın kaplama PlayStation 5

1
31
playstation 5

Uzun zamandır beklediğimiz PlayStation 5 konsolunun bir de altın kaplamalı olanı çıktı. Özellikle parası olanların oldukça ilgisini çekti. Teknoloji Rehberi – Teknoloji Haberleri ailesi olarak bu yazıda sizlere altın kaplama PlayStation 5 hakkında bilgi vereceğiz.

Genelde ünlü markaların popüler cihazlarını altınla kaplayıp satarak gündeme gelen Truly Exquisite firması, bu sefer PlayStation 5’i 24 karat altınla kaplayarak gündeme geldi. Muazzam görünen altın kaplama konsolun fiyatı da en az görünümü kadar muazzam. 24 karat altın kaplamalı olan konsolun fiyatı 8.099 pound yani neredeyse 79.500 TL gibi bir fiyatla satılıyor.

Playstation 5 tasarım özellikleri

playstation 5

Öncelikle Playstation 5’in iki farklı versiyonu olduğu belirlendi ve bunlardan biri Playstation Network’ten satın aldığınız oyunları destekleyebilecek. Satın alınan oyunlar Playstation 5’in dahili hafızasına kaydedilecek ve istendiğinde oynama olanağı verecek. Bunun için de Digital Edition sürümü kullanılacak. Diğer versiyonunda ise eskide olduğu gibi fiziksel oyun diskleri takarak oyunlar oynanabilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Hangi Samsung telefonlar Android 11 güncellemesi alacak?

PlayStation 5’in oyun deneyimi hakkında önemli bir sızıntı

playstation 5

Oyunların görüntü kalitesini çok iyi bir şekilde yansıtan ışın izleme hızlandırma desteği kullanılacak. Grafikler gerçek bir oyun deneyimi sunacak. Oyunun ses kalitesinin de çok kaliteli olacağı ve birden fazla sesin aynı anda verilebileceği belirtildi. Bunun için Tempest 3D ses teknolojisi kullanılacak.

Playstation 5’in fiyatı konusunda da çeşitli bilgiler dolaşıyor anca hala net bir bilgi yok. Tahminlere göre 6500 ile 8000TL arasında bir fiyat olacak. Oyunun ne zaman satışa sunulacağı da netlik kazanmadı ancak 2020 bitmeden oyunun satışa sunulması bekleniyor. Oyun konsolu olarak da titreşim ve şarj edilebilme özelliği olan DualSense kullanılacak.

1 YORUM

  1. Altın kaplama PlayStation ‘u ben kuyumcuya satardım. Ama hakkını veriyorlar donanımların. Teşekkür ederiz haber için Editör bey.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz