Her Eve 100 Mbps İnternet

0
fiber internet
fiber internet

Her Eve 100 Mbps İnternet,  Teknoloji Haberleri ekibi olarak en güncel haberleri sizlere ulaştırmaya çalışıyoruz. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, internet hizmetleriyle alakalı önemli gelişmeler ve bilgileri açıkladı. Açıklamada 2023 hedeflerinin içinde internet hızı erişimine yönelik hedeflerini de paylaştı.

[toc]

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”Adil Karaismailoğlu açıklamasında nelerden bahsetti” answer-0=”Bilişim zirvesinde konuşan Adil Karaismailoğlu internet erişimi kosundaki gelişmelerden bahsetti” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”Adil Karaismailoğlu kimdir?” answer-1=”Adil Karaismailoğlu Türkiye ulaştırma ve altyapı bakanı” image-1=”” count=”3″ html=”true” css_class=””]

Bazı Avrupa ülkelerinde bölgeye göre 1000 Mbps‘yi aşkın internet hızı erişimi bulunurken bizim ülkemizde altyapısı güçlü yerlerde dahi 100 Mbps hızında internet bağlatmak çok zor olabiliyor. Özellikle şehirlerimizin plansız oluşturulması, kontrollü şehirleşmenin sağlanmaması ve alt yapı hizmetlerinin yetersizliği bakımında bazı bölgelerde 1 Mbps hızı dahi kullanamadığımız zamanlar olabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Android İçin Geliştirilmiş 2020'nin En İyi 10 Ses Kayıt Uygulaması

Her Eve 100 Mbps İnternet : Adil Karaismailoğlu: 2023’e kadar her eve 100 Mbps internet

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu geçtiğimiz gün içinde Kamu Bilişim Derneği tarafından düzenlenen Kamu Bilişim Dijital Zirvesi’nde önemli açıklamalarda bulundu. Özellikle virüs dolayısıyla ülkenin internet hızının sınandığı duruma dikkat çeken 2023 hedefleri içerisinde her bölgede yüksek hızlı internet erişimi sağlamak için çalıştıklarını söyledi.

Adil Karaismailoğlu açıklaması: fiber internet
Adil Karaismailoğlu açıklaması: fiber internet

Adil Karaismailoğlu’nun açıklamalarındaki dikkat çeken noktalardan biri ise internet erişimi konusundaki çalışmalar oldu. 2019’da fiber sektörünün %13 oranla büyüdüğünü , fiber altyapı hat uzunluğu 371 bin kilometreden yüksek rakamlara ulaştığını söyleyen Karaismailoğlu, genişbant hizmeti 14 milyon abone sayısına ulaştığını, sabit altyapılarda fiber abone sayısının ise 3 milyona ulaştığını söyledi.

İnternet servisindeki gelişmelerden bahseden Adil Karaismailoğlu 2023 hedeflerinden biri olan yüksek hızlı internet hedefinden de şöyle bahsetti “2023’te her yerden herkese genişbant ilkesiyle hareket ederek, tüm hanelere en az 100 Mbit/saniye hızda genişbant erişimi sağlamayı amaçlıyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz