2021 için yeni iPad’ler ve MacBook’lar çip sıkışıklığı nedeniyle gecikiyor

0
14

Merhaba tekno bilim adamı okuyucuları; Yeni bir rapor, Apple’ın MacBook ve iPad modellerinin üretimini ertelediğini, küresel bileşen krizinin sonunda şirkete çarptığını söylüyor. Nikkei Asia, bunun yalnızca bir başlangıç ​​olduğunu ve daha da kötü bir yonga tedarik sorununun gelecekte Apple’ı beklediğini bildirdi. Bu, 2021’in 2020’de olduğu gibi yine geç bir iPhone lansmanı görebileceği anlamına gelebilir.

Eğer tedarik zinciri kısıtlamaları çip üreticileri için 1. Seviye bir müşteri olan ve muazzam bir tedarik gücüne sahip olan Apple’ı vurduysa, o zaman küçük şirketlerin durumla nasıl başa çıkacağını hayal etmelidir. Yeni rapora göre, bu, tedarik zinciri sorunları cihazların üretimini etkilemiş olabileceğinden neden bu yıl İlkbaharda bir Apple etkinliği görmediğimizi açıklıyor.

Hem MacBook hem de iPad prodüksiyonlarında gecikmeye neden olabilecek sorunların daha fazla açıklanması. Kaynaklara atıfta bulunan rapor, dizüstü bilgisayar üretiminin, bileşenlerin son montajdan önce baskılı devre kartlarına monte edilmesi için gereken yonga kıtlığı nedeniyle ertelendiğini söylüyor. Aynı zamanda, iPad üretiminin ekran ve ekran bileşenlerinin yetersizliği nedeniyle ertelendiği söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   SEO Fiyatları ve Çalışmaları – SEO FD

Nikkei Asia raporu ayrıca, Apple’ın MacBook ve iPad 2021 için bileşen siparişlerini önceki yarının ikinci yarısına geri çektiğini söylüyor. Rapor ayrıca, endüstri uzmanlarına atıfta bulunarak, gecikmenin çip kıtlığının birkaç hafta önce tahmin edilenden çok daha ciddi olduğunu gösterdiğini vurguluyor.

çip
Apple çip

iPhone 13’ün Başlatılması Yine Gecikecek Mi?

Pek çok kişi için en büyük sorulardan biri, iPhone 13 lansmanının yonga kıtlığından etkilenip etkilenmeyeceğidir. Ancak rapor, tedarik zinciri sıkıntısının şu an itibariyle iPhone üretimlerini etkilemediğini iddia ediyor. Yine de, kaynaklara atıfta bulunarak cihazlar için bazı bileşenlerin tedarikinin oldukça sıkı olduğunu ekliyor.

İlginç bir şekilde rapor, tedarik zinciri kısıtlamalarının piyasada halihazırda mevcut olan ürünlerin bulunabilirliği üzerinde bir etkisinin olmadığını iddia ediyor. Foxconn, geçen ay yaptığı kazanç görüşmesinde, Apple, Google, Microsoft ve daha fazlası gibi şirketlere yonga sevkiyatlarını etkileyebilecek küresel yonga tedarikindeki bir kıtlığın altını çizdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   2021 Nissan Juke'un Türkiye Fiyatı Açıklandı

Geçen yıl, iPhone 12 serisinin piyasaya sürülmesi, salgının ortasında tedarik zinciri kısıtlamaları nedeniyle neredeyse bir ay ertelendi. Apple genellikle Eylül ayında yeni bir iPhone piyasaya sürüyor, ancak 2020’de yeni iPhone’ları yalnızca Ekim ayında aldık.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz