Snapchat 2020 gelir raporları açıklandı: kazanç rekor seviyede!

0

Merhaba değerli Tekno bilim adamı takipçileri,

Koronavirüs ile birlikte zaten popüler olan sosyal medya platformları, daha da popüler olmaya başladı. E hal böyle olunca da sosyal medya şirketlerinin hem gelirleri hem de üye sayıları katlanarak arttı. Peki Snapchat 2020 yılında ne kadar gelir elde etti?

Snapchat 2020 geliri 2.5 milyar doların üzerinde

3.8 milyardan daha fazla kişi sosyal medya platformlarını aktif şekilde kullanıyor. Snapchat de 2020 yılının koronavirüs döneminde yüzde 46’lık bir büyüme göstererek gün içerisinde 265 milyon aktif kullanıcı sayısına sahip oldu.

Bu denli büyümenin sebebi de insanların karantina yüzünden evde tıkılıp kaldıkları için sosyal medya platformlarına daha fazla vakit ayırmak istemesi. E bir de bunun yanında Snapchat’in yapmış olduğu koronavirüs yardımları da var. Yardımlar sebebiyle de oldukça üye kazandığını söyleyebiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   2020'DE ÇIKAN EN İYİ ROBOTİK TRENDLER

Snapchat nedir?

Snapchat; Snap Inc. kurucuları Evan Spiegel, Bobby Murphy ve Reggie Brown tarafından akıllı telefonlar için geliştirilmiş, platformlar arası çalışma özelliğine sahip bir anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Kullanıcıların birbirlerine yazılı metin, fotoğraf, ses ve video göndermesini sağlar.

Kaynak: Snapchat – Vikipedi (wikipedia.org)

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz