Youtube Nasıl Abone Kazanılır?

0
Youtube Nasıl Abone Kazanılır?
Youtube Nasıl Abone Kazanılır?

Youtube, birçok içerik oluşturucu için bir hobiden ziyade ana akım bir kariyer olarak gelişti. Ve daha fazla abone kazanmak herkesin ilgilendiği şeydir. Daha fazla Youtube abonesi kazanmak için hileler/hileler arıyorsanız burası tam size göre.

Köklü bir içerik oluşturucu veya yepyeni bir YouTube kanalına sahip biri olabilirsiniz. Ve heyecanla videolarınızı izleyecek abone akınını bekliyorsunuz veya zaten bir kanalınız var ve içerik yayınlıyor ancak abone sayısı az olduğu için yeterli izlenme alamıyor olabilirsiniz. Durumunuz ne olursa olsun, doğru yere geldiniz.

Youtube’da Daha Fazla Abone Nasıl Elde Edilir?

Giderek daha fazla Youtube abonesine sahip olmak, her içerik oluşturucunun istediği şeydir. Ve işte youtube’da daha fazla abone kazanmak için birkaç ipucu.

Nişinizi Bulun ve Ona Bağlı Kalın

Pek çok hevesli içerik oluşturucu, odaklanmamış, düzensiz videolar üretmeye çalışıyor. Ancak herkesi kazanamazsınız. İnsanlar, abone olduklarında hangi içeriği aldıklarını ve ne beklemeleri gerektiğini bilmek isterler. Bu nedenle, içerik üretirken hedef kitlenizi düşünmek çok önemlidir. Kamera önünde herhangi bir video oluşturmadan önce konunuzun dikkatlice düşünüldüğünden emin olun. En sıcak içerik kategorilerine ve trend olan konulara bakın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Instagram Kapatma Silme Kalıcı

YouTube kanallarının birçok farklı nişi vardır; Moda, Yemek Yapma, Seyahat vb. Bir kanal türü seçtikten sonra anahtar kelime araştırması yapmayı unutmayın. İzleyicilerin ne aradığını bu yöntemde öğrenebilirsiniz. Bu şekilde gözleriniz bağlıyken çekim yapmayacaksınız. Kitlenizin ihtiyaçlarının ve ne aradıklarının farkında olacaksınız, böylece onları tatmin edebilirsiniz.

Youtube Abone Sayısı
Youtube Abone Sayısı

Kanal Açıklamasını Kaçırmayın

Kanalınızın ilgi çekici bir hakkında bölümü yazın. Halihazırda bir açıklamaya sahip olanlar için bir göz atın ve gerekirse optimize edin. YouTube kanalınızın “Hakkında” kısmı, özellikle video SEO açısından büyük bir etkiye sahiptir, bu nedenle daha fazla abone edinmek istiyorsanız bunu aklınızda bulundurun. Bu, kanalınızın açıklamasıdır. Okuyuculara sizin ve materyalinizin kısa bir tanımını vermeli ve onları “abone ol” düğmesini tıklamaya teşvik etmelidir.

Kanalınızı Diğer Sosyal Medya Platformlarında Tanıtın

Halihazırda bir kanalı olan ve yeterli abone almayanlar bunu yapmalıdır. Kanalınız için pazarlama yapmanın ve daha fazla abone kazanmanın en iyi yoludur. Twitter, Instagram, Facebook, LinkedIn vb. üzerindeki tüm resmi sosyal medya kanallarınızda video bağlantılarını paylaştığınızdan emin olun. Hatta arkadaşlarınızdan, ailenizden veya iş arkadaşlarınızdan abone olmalarını ve videonuzu paylaşmalarını isteyebilirsiniz. Yeni bir kanal başlatanlar da aynısını yapabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Ev ve İş Yerlerinde Elektriği En Çok Harcayan Cihazlar

Takipçilerinizle Etkileşim Kurun

Yorumları okumak ve yanıtlamak için biraz zaman harcamak her zaman iyi bir fikirdir. En sevdikleri içerik oluşturucularla doğrudan iletişim, izleyiciler arasında inanılmaz derecede popülerdir. Kitlenizle bağlantı kurmak, hayran kitlenizi artırmak ve yeni aboneler çekmek için mükemmel bir stratejidir. Her yoruma veya soruya cevap veremeseniz bile her video için birkaç yoruma katılmak sizi önemli ölçüde etkileyebilir. Videolarınızdaki yorumlara yanıt vermek veya tepki vermek için YouTube Studio’da oturum açın ve soldaki menüden Yorumlar’ı seçin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz