Yerli Otomobil için Heyecan Yaratan Özellikler

0
17
yerli-otomobil
yerli-otomobil

Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ekibi olarak bugün sizler için yerli otomobil özelliklerini derledik.

2019’un son haftasında tanıtımı yapılan yerli otomobil, gerek tasarımı gerekse de teknik unsurları ile ülke çapında beğeni toplamayı başardı. Araç, 27 Aralık 2019 tarihinde tanıtılmasının ardından özellikleri ile herkes tarafından sabırsızlıkla bekleniyor.

Yerli Otomobil Ne Zaman Tanıtıldı?

Araç 27 Aralık 2019'da tanıtıldı.

Kaç Farklı Versiyonu Olacak?

200 ve 400 beygir olmak üzere iki farklı versiyonu olacak.

Türkiye’nin yerli otomobilleri, öncelikli olarak teknolojik özellikleri ve modernizmi yakalayan iç tasarımı ile ön plana çıkıyor. Dış tasarım anlamında beklentilerin de üstünde bir yapıya sahip olan araç, TOGG tarafından yapılıyor. Hem sade hem de teknolojik bir iç tasarım ile donatılan araç, ön konsolunun dijital olmasıyla da dikkat çekiyor. Deri koltuklar ve farklı fonksiyonlara sahip direksiyon tuşları ile, sadeliği sonuna kadar hissedebiliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Türkiye'nin "Amiral Gemisi" Milli Yazılımla Donatılıyor

Aracın dış tasarımı da renk uyumu ile müthiş bir çizgi yakaladı. Büyük otomobil şirketlerinin son model araçları ile benzer bir görünüme sahip olan araç, karakteristik hatlara da sahip durumda. Aracın ön kısmında bulunan ve kromdan oluşan ince detaylar da, dış tasarımı daha da özel bir hale getiriyor. Yerli ve milli otomobil demişken, elbette ki Anadolu kültürünü yansıtan bir lale figürü de aracın dış tasarımında rol sahibi oluyor.

Yerli Otomobil Elektrikli Sürüş Deneyimi Yaşatacak

yerli-otomobil
yerli-otomobil

Elektrikli araç sürüş deneyimi, yerli otomobilin reklam kampanyasındaki en önemli unsur oldu. En az 200 en çok ise 400 beygir gücü sunacak olan araç, bir versiyonda iki adet farklı elektrik motoru bulunduracak. Aracın sıfırdan 100 kilometreye ulaşması da 100 km/sa=7.6 saniye olarak görülüyor. 400 beygirlik versiyonda ise bu süre 4.8 saniye sürecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   2021 Motorlu Taşıtlar Vergisi'ne Zam
İlginizi Çekebilir: Taşıt Kredisi Zamları Tepki Topladı

 

Yol ve sürüş keyfinin yanı sıra güvenlik anlamında da araç büyük vaatler sunuyor. Toplam 8 adet hava astığı ve darbe engelleyici bağlantı sistemleri, araç sürücülerinin güvenliğini sağlayacak. Tüm bu etkenler ile sürücü destek sisteminin de olmasıyla beraber yerli otomobil büyük bir heyecan içerisinde bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz