XBOX ONE X İçin En İyi 5 Kullanım Önerisi

0
8
XBOX ONE X İçin En İyi 5 Kullanım Önerisi
XBOX ONE X İçin En İyi 5 Kullanım Önerisi

Merhaba Teknoloji Haberleri sevenler, XBOX ONE X için en iyi 5 kullanım önerisi sayesinde, artık bu oyun konsoluna çok daha hakim olacaksınız. Bir oyun konsolu aldığınız zaman, onunla daha iyi vakit geçirmek ve aynı zamanda daha aktif kullanmak için yollar arayabilirsiniz. Sizlere eğer bir XBOX ONE X sahibi iseniz, birkaç öneriden söz edeceğiz. Bu sayede güzel bir kullanım sağlayabileceksiniz.

Oyun konsollarını daha keyifli hale getirmek ve aynı zamanda daha iyi vakit geçirebilmek için, birkaç küçük tüyodan söz edeceğiz. Bu sayede bakıldığı zaman hem daha sık oyun oynamak isteyeceksiniz hem de arkadaşlarınız ile daha iyi vakit geçirebileceksiniz.

XBOX ONE X İçin En İyi 5 Kullanım Önerisi
XBOX ONE X İçin En İyi 5 Kullanım Önerisi

XBOX ONE X İçin En İyi 5 Kullanım Önerisi

  • Konsol İçin İyi Bir Yer Hazırlayın

Normal şartlarda oyun konsolları direkt olarak televizyonun altlarına ya da diğer cihazların yanına konumlandırılır. Fakat bunun pek de sağlıklı olmadığını söylemekte büyük bir fayda vardır. Oyun konsolları zaman içerisinde ısınabilir ve bu da ömürlerinin daha az olmasına neden olacaktır. O yüzden diğer ısınacak cihazların yanına kesinlikle oyun konsolları koyulmamalıdır.

  • Konsollar Değil Oyunlar 4K Olmayabilir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Instagram Yazı Tipleri

Bazı oyun konsollarına oyunu taktıktan ve oynama evresine geçtikten sonra, aslında oyuna başlamadığınızı görebilirsiniz. Bunun nedeni oyun konsollarının 4K özelliğe sahip olmaması değil, aksine oyunun 4K olmamasından kaynaklanmaktadır. Bu durumu göz önünde bulundurmalısınız.

  • TV’nin 4K Desteğine Sahip Olmasına Özen Gösterin

Oyunlarda daha fazla netlik görmek istiyorsanız ya da oyunları daha keyifli hale getirmek istiyorsanız, yapmanız gereken 4K’yı destekleyen bir TV’ye sahip olmak olacaktır. Bu sayede oyunun grafiklerini çok daha iyi anlayacaksınız.

  • HDMI Girişinin Doğruluğundan Emin Olun

Her TV’de bulunur mu bilinmez ama bazı TV’lerde HDMI girişi 60 Hz oluyor. Girişli buraya taktığınız zamanda da 4K verimini alamıyor oluyorsunuz. Bu yüzden doğru girişi kullandığınızdan emin olmalısınız.

  • Harici Sabit Disk Alın

XBOX One X oyun konsolu neredeyse 1 TB’lık bir oyun almaktadır. Eğer daha fazla oyun yükleyecekseniz muhakkak harici sabit disk almanızı öneririz. Bu sayede daha fazla oyun yükleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Teknoloji Dünyasını Şekillendiren 25 Başarılı İsim

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz