Windows Harita İndirme Nasıl Yapılır

0
Windows Harita İndirme Nasıl Yapılır
Windows Harita İndirme Nasıl Yapılır

Herkese Merhaba! Windows Harita İndirme Nasıl Yapılır, konusu hakkında sizler bilgi veriyor olacağız. Özellikle de Windos’un çevrimdışı olduğu zamanda harita kullanımı maalesef gerçekleştirilememektedir. Bunun önüne geçebilmek adına ise sizlere Windows için nasıl harita indirilir, bu konuyu ele alacağız. bu sayede çevrimdışı olduğunuz zamanlarda da fark etmeksizin kullanım sağlayacaksınız.

[toc]

Windows için direkt olarak bir harita uygulaması bulunur. Nasıl Google Maps ile bu işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz, aynı şekilde Windows içinde bu olacaktır. Fakat Windows için en önemli kısımlardan birisi, bunu offline olarak da kullanabilmek olacaktır. Sizlere aşama aşama bu konudan söz edeceğiz.

Windows Harita İndirme Nasıl Yapılır
Windows Harita İndirme Nasıl Yapılır

Windows Harita İndirme Nasıl Yapılır?

Windows haritalar oldukça büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Bu kolaylık sayesinde gideceğiniz yere hem daha kolay şekilde hem de daha kestirme şekilde gideceksiniz. Harita indirme uygulamasını Windows içerisinde offline da kullanmak mümkün olacaktır. Bunun için yapmanız gereken birkaç adım olacaktır. Öncelikli olarak harita uygulamanızın güncel olmasından emin olmalısınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Valve Counter-Strike 2'nin yaz aylarında piyasaya sürüleceğini duyurdu

Windows Harita İndirme Aşamaları

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere, en önemli aşama harita uygulamanızın güncel olması gelecektir. Bunun için ise offline olmamanız gerekecektir. Sonrasında sizlere bahsedeceğimiz şu adımları gerçekleştirmelisiniz:

  • Haritanızı öncesinde muhakkak güncellemelisiniz. Sonrasında ise yapmanız gereken aşama, sol alt kısımda yer alan ayarlar bölümünden, “Çevrimdışı Harita İndir” kısmına gelmelisiniz. Bu kısımda ise, hangi ülkenin haritasını indirmek istiyorsanız, o ülkeyi seçerek indirme işlemine başlayabilirsiniz.
  • Tabi ki bu aşamadan sonra kolayca haritanızın indiğini görebileceksiniz. Bu haritaya, aynı şekilde haritalar uygulamasından görebilirsiniz. Fakat burada bilmeniz gereken, online haritaya göre offline haritanın birkaç eksiği bulunacaktır.
  • Fakat haritaya hiç ulaşamamak, haritaya ulaşabilmekten çok daha avantajlı olacağı için, indirdiğiniz bu ülke haritası sizlere büyük kolaylıklar sağlayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz