Wilio, Rakipleriyle Karşılaştırıldığında En Hızlı Sonucu Veriyor

0
wilio
wilio

Merhaba teknoloji haberleri takipçileri , bugün sizlere Türkiye pazarına kısa süre önce başlamasına rağmen Avrupa’da oldukça yaygın olarak kullanılan Wilio’dan bahsetmek istiyoruz bugün.

wilio
wilio

Wilio, site içerisinde pek çok kategori yer alan ve bu kategorilerde hizmet veren profesyonellerin olduğu bir internet hizmet satın alma uygulaması olarak belirtilebilir. Site üzerinden pek çok farklı alanda hizmet satın alınabiliyor. Burada Wilio’yu profesyonel kılan nokta ise aradığınız ihtiyacı alacağınız profesyoneli size çok hızlı bir şekilde buluyor olmasıdır.

Şimdi size sitenin çıkış yeri olan Slovakya’da bir mutfak yenileme hizmetinin site üzerinden nasıl alındığının detaylarından bahsedeceğiz.

Wilio’nun nasıl çalıştığına ilişkin Slovakya’daki en bilinen internet gazetelerinden biri olan CAS tarafından Wilio kullanılarak bir mutfak yenileme hizmeti nasıl yapıldı bunu yakından görelim ve Türkiye’de de benzer şekilde hizmet alınabileceğini de öğrenmiş olalım.

Hızlı Aksiyon Alınıyor

Site okuyucularından Julius ve Natalia, Wilio’da mutfak yenileme testinde hızlı aksiyonun alınacağını bizzat gözleriyle gören ve buna şahit olan kişiler oluyor.

Aslında Julius ve Natalia evlerinin mutfaklarında bir tadilat işlemi yapmaya karar verdikten sonra daha önce de çalıştıkları bir marangozdan yardım istemişler. Ancak bu marangoz, Julius’un evlerinin tadilat işlemini 2 aydan önce yapamayacağını belirtmiş.

Bundan sonra Julius ve Natalia, alternatif arayışına giriyorlar ve Slovakya’nın bu alanda kullanabilecekleri en iyi sitesi olan Wilio ile tanışıyorlar.

Mutfak tadilatı işlemini gerçekleştirmek için Julius, Wilio uygulamasını akıllı telefonuna indiriyor ve ardından hızlı bir şekilde tadilatı gerçekleştirmek için alanında iyi bir usta bulmaya çalışıyor. Slovakya’da bizzat Julius’un yaşadığı deneyim, 15 dakika içerisinde aradığı ustayı bulmasıyla sonuçlanıyor.

Bunun en önemli sebebiyse Wilio uygulamasını telefonuna indiren kişilere uygulamayı indirir indirmez sorulan birkaç ufak soru ve bu sorulara verilen cevapların ardından eğer kişi, konumunu da Wilio ile paylaşırsa bu konuma en yakın ustaya doğrudan müşterinin talebinin iletiliyor olmasıdır. Nitekim aynı uygulama usta tarafından da kullanılıyor ve ustanın müşteri tarafından iletilen bu talebi anında ekranına düşüyor.

 

Ardından işe talip olan usta ile anlaşma sağlanıp sağlanmayacağı uygulama tarafından müşteriye soruluyor. Müşteri bu kararı verirken elbette ustanın Wilio üzerinde yer alan profilini inceleyebiliyor. Müşterinin yaptığı bu profil incelemesinde aynı ustanın Wilio’da daha önce yaptığı işler ve bu işlere dair yapılan müşteri değerlendirmeleri yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Android ve iOS İçin Instagram Karanlık Modu Nasıl Açılır?

Julius, bu aşamada yaptığı usta değerlendirmelerinde iş için uygun gördüğü usta sayısını 4’e kadar düşürüyor ve en sona kalan bu 2 ustanın birinden de vazgeçtikten sonra diğer usta ile yola devam etme kararı alıyor.

Sonuç mutfak tadilatının hızlı bir şekilde yapılması oluyor.

Julius ve Natalia çifti uygulama üzerinden tadilatı yapacak ustaya oldukça detaylı bir bilgilendirme sağlıyorlar. Bu bilgilendirmeyi sağlarken dikkat edilmesi gereken en önemli konu ise bilgilendirme için gerekli olan iş tanımının en ince detayına kadar yapılması olduğunu belirtiyorlar. Zira ustanın işi yapacağı yere gelmeden önce ne yapacağını en ince detayına kadar bilmesinin yapılacak işte de ustaya ciddi ölçüde yardımcı olacağını söyleyebiliriz.

İşin tüm detaylarına ilişkin uygulama üzerinden usta ile yapılan görüşmenin işteki sürprizleri engelleyeceği ve işin daha doğru yapılmasını sağlayacağını gösteriyor. Nitekim hiçbir usta iş yapacağı yerde sürprizlerle karşılaşmak istemez.

Anlaşma öncesinde çift ile usta yaptıkları görüşmede işin bitiş süresini 3 hafta olarak belirliyorlar. Çiftin belirlediği bu süreye usta harfiyen uyuyor ve işi tam 3 haftada sona erdiriyor.

 

Zira ustanın da Wilio üzerinden iş almaya devam edebilmesinin en önemli şartlarından biri profilinde kötü bir yorum olmamasını sağlamak.

Bunun için de yaptığı işte müşterisinin memnuniyetini sonuna kadar sağlamak ustanın birinci önceliği oluyor elbette.

Gerek Julius gerekse evin hanımı Natalia, CAS gazetesinin Wilio ile yaşattığı bu deneyimi kesinlikle tavsiye ediyorlar.

Bu müşteri memnuniyeti de zaten Wilio’nun sınırları aşarak Avrupa’dan Türkiye’ye yayılmasının en önemli sebeplerinden biri olarak da görülebilir.

 

Burada Wilio’nun Türkiye için çok uygun programlardan biri olmasının bir diğer sebebi olarak da Wilio’da verilen hizmet tarzındaki hizmetlerin Türkiye’de genellikle eş dost aracılığıyla alınmaya çalışan hizmetler olmasıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Ay, hiç yok oldu mu?

Yani bir mutfak tadilatı ya da buna benzer işlere girmeden önce muhakkak bir tanıdığımıza bu işi yapabilecek bir ustanın olup olmadığını sorarız ve onun olumlu referansıyla bu ustaya gitmek isteriz.

 

Zira bu işin dükkânı dahi olsa el emeği gerektiren bu tip hizmetlerde kalitesinden emin olmadığımız kişilerden bu hizmeti almak Türkiye için çok da olası bir alışkanlık değildir.

İşte Wilio, Türk kullanıcılara bu tarz hizmetlerin alınacağı kişilerin iş kalitesini önceden bildirerek onlara daha güvenli bir hizmet alım tecrübesi sunuyor.

Bu nedenle Wilio üzerinden bu ve buna benzer hizmetleri almak isteyenler için hizmet kalitesinin üst seviyelerde tutulmaya çalışıldığının da belirtilmesi gerekmektedir.

Wilio Hakkında

 

Yukarıda da özet olarak bahsettik ancak burada detaylarıyla anlatalım. Wilio ilk olarak Slovakya’da hizmet vermeye başlamış bir hizmet edinim uygulamasıdır. Wilio’dan gerek mobil uygulama olarak gerekse de web sitesi üzerinden dilediğiniz tüm kategorilere yönelik aradığınız hizmet alınabilmektedir.

Wilio’da çalışmaya başlayan tüm ustalar Wilio ekibi tarafından kontrol edilmektedir. Nitekim Wilio standartlarına uygun olmadığı tespit edilen hizmet sağlayıcılar ile iş ortaklığı da Wilio tarafından doğrudan sona erdirilmektedir.

Türkiye piyasasına kısa süre önce giren ve piyasadaki varlığını gün geçtikçe daha da ileri taşıyan Wilio’nun bu alanda Türkiye’de iddialı firmalar arasında yer almaya başladığını görüyoruz. Bu noktada farklı hizmet kategorilerinde ustaları bünyesinde barındıran Wilio’da bilgi işlem hizmetlerinden araba tamirine kadar pek çok farklı alanda ustanın hizmet verdiğini görüyoruz.

Bu bağlamda tüm bu noktalar bir arada değerlendirildiğinde Wilio’da yer alan farklı kategorilerdeki hizmetlerden birine ihtiyacınız olduğunda Google’da aramak ya da eşe dosta sormaktan vazgeçin. Hemen aradığınız ustanın Wilio’da yer aldığını hatırlayın ve Wilio’ya başvurarak gereken hizmeti iş kalite düzeyi yüksek ustalardan almaya başlayın.

Wilio ile hizmet almak internet üzerinden dijital olarak çok kolay bir şekilde yapılabiliyor. Siz de hemen Wilio’yu denemeye başlayın.

Wilio kesinlikle sitedeki kategorilerde hizmet arayan kişilerin en yeni vazgeçilmezlerinden biri olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz