Uber yolcu sayısı bakımından baya bir toparladı

0
14

Akıllı telefonumuzdan birkaç tıklama ile ulaşım odaklı araçlar talep edebileceğimiz Uber, birkaç yıl önce ülkemizde de olan fakat daha sonradan kaldırılan bir araç çağırma uygulaması. Koronavirüs salgını ile beraber Uber’in yolcu sayısı bir hayli düşmüştü.

Yolcu sayısı düştüğü zaman da hem şoförler hem de Uber, bütçe bakımından oldukça zorlandı. Fakat geçtiğimiz günlerde müşteri sayılarının yavaş yavaş toparlandığını ve hem şirketin hem de şoförlerin daha da fazla para kazanabildiği haberleri ortaya çıktı.

Uber yeniden tercih ediliyor

Uber gibi yolcu taşıma şirketlerinde yolcular, aracın birçok yerine temas ediyor. Yani hastalıklı olduğunun farkında olmayan birisi sonraki müşteriye de bukaştırabilir. İşte bu yüzden Uber, büyük oranda bir yolcu kaybı yaşamıştı. Fakat aşılamanın yapılmaya başlanması nedeniyle dev şirket, yeniden popülerlik kazanmaya başladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Clubhouse'un başı dertte! Güvenlik açıkları büyük sorun yaratıyor

Uber nedir?

Uber, San Francisco, Kaliforniya menşeli Amerikan uluslararası ulaşım ağı şirketidir. Hizmetlerine, araç çağırma, yemek teslimi, paket teslimi, kuryecilik, yük taşımacılığı dahildir. Uber mobil uygulaması geliştirir, pazarlar ve işletir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz