Türk öğrenciler tarafından geliştirilen elektrikli otomobil kül oldu!

3

Bir yandan yerli otomobil geliştirilirken, bir yandan da birçok öğrenci tarafından elektrikli otomobiller geliştiriliyor. Öğrenciler, geliştirdikleri otomobilleri de Teknofest gibi yerlerde sergileme imkanı buluyor. Geçtiğimiz günlerde de Teknofest’te sergilenen, öğrencilerin geliştirdiği elektrikli otomobil yandı. Tekno bilim adamı ailesi olarak bu yazıda sizlere Türk öğrencilerin geliştirdiği elektrikli otomobilin yanması hakkında bilgi vereceğiz.

Gaziantep’te öğrencilerin geliştirdiği elektrikli otomobil yanıp kül oldu

TÜBİTAK işbirliği ile yapılan yarışmada en önde yer alanlardan biri olan Gaziantep Gaziantep Üniversitesi Otomobil, Robot ve Enerji Topluluğu öğrencilerinin geliştirmesini üstlendiği, ECOTRON-4 elektrikli otomobil adeta kül oldu. Otomobilin elektrik tarafında çıkan yangın, büyüyerek kontrol edilmez hale geldi.

Pil bölümün içinde oluşan kısa devrenin yangın yarattığı açıklanırken, öğrenciler ise şunları söyledi;

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Göbek Yağlarını Eriten 7 Kür Tarifi

“Aracımıza çok emek verdik. Yaklaşık 80 kişilik bir ekibimiz var. Yangından sonra elimizde bir şey kalmadı. 15 yıllık bir kulübümüz var ve bu bilgi birikim gitti.“

3 YORUMLAR

  1. o kadar calisiyorsunuz ve bilgi birikiminizi depoluyamiyorsunuz.bu nasil bir arastirmacilik zihniyetidir böyle.arastirmaci insanlar ,calima hatalarini dahi depolar.(yani kayit atina alir)ne güzel calisiyorlar demistim .ilk teknofeste gittigimde bu yapilanlaricin.simdi yandi diye aglayacaginiza,neden yandiginin sebebini bari kayit altina alinda bir daha ayni hatayi yapmayin.hadi kolay gele!!!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz