Telefon Hafıza Kartını Okumuyor

0
1384
Telefon Hafıza Kartını Okumuyor
Telefon Hafıza Kartını Okumuyor

Merhaba Teknoloji Haberleri sevenler, telefon hafıza kartı okumuyor sorununa istinaden sizlere çözümlerinden söz edeceğiz. Kimi zaman direkt olarak SD kartı okuma konusunda problem çıkıyor olabiliyor.

Telefon Hafıza kartı görmüyor çözümü bazen kartın sıkıntı çıkartması bazen kartın bozuk olması bazen de farklı sebeplerden kaynaklanıyor. Fakat çözümü sorundan çok daha basit bir şekilde ortaya çıkıyor olacaktır.

Telefon Hafıza Kartını Okumuyor
Telefon Hafıza Kartını Okumuyor

Telefon hafızaları maalesef pek de iyi değildir. Özellikle de fotoğraf çektiğiniz zaman ya da birçok dosyayı telefona yüklediğiniz zaman, telefon hafızası bunu kaldırmıyor olabilir. Tam da bu yüzden SD karta ihtiyaç duyacağız ve alarak kullanım sağlayacağız.
Telefon SD kartı görmüyor yada okunmadığı noktada, aşağıda bahsedeceğimiz adımlar üzerinden ilerleyerek kartınızı aktif hale getirebilirsiniz.

Telefon Hafıza Kartı Okumuyor Sorunu

  • Telefon Hafıza Kartını elinize aldığınız zaman, arkasında bulunan o manyetik alanın temiz olması gerekecektir. Kimi zaman o manyetik bozulur ve maalesef okuyacak duruma dahi gelmez. Bunu önlemek adına öncelikli olarak o manyetiği temizlemeniz gerekecektir. Akıllı telefon Hafıza kartının o manyetik kısmı zaman içerisinde okside olacaktır. Bu da kartın okunmamasına neden olabilir. Bu yüzden basit bir okul silgisi ile o kısmı nazikçe silebilirsiniz.
  • Bunun çözüm olmadığı noktada ise kolay bir şekilde SD kart giriş alanını temizleyebilirsiniz. Bildiğiniz üzere telefon üzerinde olan o küçük delikler, zaman içerisinde tozla dolabilir. Bu tozlar kartın okunmamasına neden olabilir. Bu yüzden o bölüme herhangi bir cisim sokmadan, direkt üfleyerek temizlemelisiniz. Eğer toz birikmiş ise, toplu iğne ile dikkatli bir şekilde tozu alabilirsiniz.
  • Eğer bu aşamadan sonra hala çalışmıyorsa, o halde kartınızı bilgisayara takarak halletmeye çalışın. Eğer bilgisayarda da çalışmıyorsa problem var demektir ve bu aşamada kartı değiştirmeniz gerekecektir. Telefon Hafıza Kartı Fiyatlarına bakabilirsiniz

    Fakat bilgisayarda çalışıyorsa, kartı biçimlendirme seçeneğinden kartınızı biçimlendirebilirsiniz. Haricinde bu biçimlendirme durumu karttaki tüm verileri silecektir, bilginiz olsun. Bu şekilde kartınızı aktif hale getirebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz