Stilex Jel Nedir, Ne İşe Yarar, Nerede Kullanılır?

0
Stilex Jel
Stilex Jel

Bu yazıda sizlere Stilex jel ne işe yarıyor hakkında bilgileri aktaracağız.

Stilex Jel Ne İşe Yarar?

Bu ilaç, çeşitli cilt rahatsızlıklarını tedavi edebilmek için kullanılır (örneğin, zehirli meşe/sarmaşık, böcek ısırıkları, dermatit, egzama, alerji, döküntü, dış kadın cinsel organlarının kaşınması, anal kaşıntı). Stilex jel, bu tarz durumlarda oluşabilecek kaşıntı, şişlik ve kızarıklığı azaltmaktadır.

Stilex Jel Nedir?

Stilex jel nedir ve ne işe yarar sorusuna yanıt olarak Stilex jel, hafif ve yüzeysel güneş yanığı, böcek ısırıkları, minör alerjik cilt rahatsızlıkları ve minör 1. derece yanıklar gibi alerjik, kaşıntılı veya iltihabi cilt durumlarının semptomatik tedavisinde kullanılır. Yetişkinler ve 2 yaşından büyük çocuklar için önerilen doz: Tedavi edilecek alana ince bir tabaka halinde günde birkaç kez uygulayın. Stilex jel bebeklerde kullanımı tavsiye edilmemektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   İŞKUR 9.900 TL Başlayan Maaşlarla 120 Bin Kişiye Umut Olacak!

Stilex Jel Ne İçin Kullanılır?

Stilex, küçük yüzey güneş yanığı, böcek ısırıkları, küçük alerjik cilt hastalıkları, hafif yanıklar (1. dereceden) gibi alerjik, kaşıntılı veya iltihaplı cilt durumlarının semptomatik tedavisinde deneyimle gösterildiği gibi kullanılır.

Stilex Jel Ne Kremi

1 g jel, 15 mg mepiramin maleat, 15 mg lidokain hidroklorür ve 50 mg dekspantenol (aktif maddeler), ayrıca vanilin aroması, benzalkonyum klorür (antiseptik koruyucu) ve diğer eksipiyanları içerir.

Stilex Jel

Stilex Jel Neye Yarar?

Uygulama yapılacak yüzeylere günde birkaç kez ince bir tabaka halinde uygulayınız. Kullanma talimatında belirtilen veya doktorunuzun önerdiği dozaja uyunuz. İlacın etkisinin çok zayıf veya çok güçlü olduğunu düşünüyorsanız, doktorunuzla, eczacınızla konuşun.

Stilex Gel Hamilelik veya Emzirme Döneminde Kullanılabilir Mi?

Şimdiye kadarki deneyimlere göre, ilacın doğru kullanılması durumunda çocuk için bilinen herhangi bir risk yoktur. Ancak sistematik bilimsel araştırmalar henüz yapılmamıştır. Bu nedenle Stilex açıkça gerekli olmadıkça hamilelik sırasında kullanılmamalıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Öğrenciler İçin Online Para Kazanma Yolları

Lidokain anne sütüne geçer ve emzirme döneminde Stilex uygulanmamalıdır. Bu ilaç benzalkonyum klorür içerir. Bebeğiniz sütle emebileceğinden emziriyorsanız bu ilacı göğüslerinize sürmemelisiniz. Tedbir olarak hamilelik ve emzirme döneminde ilaç kullanmaktan mümkün olduğunca kaçınmalı veya doktorunuzdan veya eczacınızdan tavsiye almalısınız. Stilex jel bebeklerde kullanılır mı sorusuna yanıt olarak bu krem tavsiye edilmez.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz