Son Dakika: Yeni Hazine ve Maliye bakanı Lütfi Elvan oldu!

0
12

Görevinden istifasını Instagram hesabı üzerinde duyuran Berat Albayrak, Cumhurbaşkanı kararı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden resmi olarak istifa etti. Bunun üzerine kimin bakan olacağı tartışılırken, dakikalar önce Lütfi Elvan’ın Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine getirildiği duyuruldu.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Instagram sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklama paylaşımında sağlık sorunları nedeniyle istifa ettiğini duyurdu. İstifa açıklamasında “Yaklaşık beş yıldır sürdürdüğüm bakanlık görevime sağlık sorunlarım nedeniyle artık devam edememe kararı aldım. Bundan sonraki süreçte artık zamanımı uzun yıllardır zorunluluktan ötürü ihmal ettiğim ve bana desteğini hiçbir zaman esirgemeyen annem, babam, eşim ve çocuklarıma ayıracağım” ifadelerini kullandı.

İstifanın ardından da İletişim Başkanlığı üzerinde “Cumhurbaşkanımızın değerlendirme sonunda sonucunda Berat Albayrak’ın görevden af talebi kabul edilmiştir” şeklinde bir açıklama yapıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Spotify aile paketine yeni zam! Yeni fiyat ne kadar?

Lütfi Elvan Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine getirildi

Berat Albayrak’ın görevden af talebi kabul edilince, yerine kimin geçeceği oldukça tartışılıyordu. Dakikalar önce Lütfi Elvan’ın Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine getirildiği Resmi Gazete’de yayınlanarak onaylanmış oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz