Playstation 5’in çıkış tarihi sızdırıldı

2
26
playstation 5

Sony firmasının merakla beklenen oyun konsolu PlayStation 5 için çıkış tarihinin açıklanması bekleniyordu. Ancak açıklanmadı ve çıkış tarihi bir Twitter kullanıcısı aracılığıyla sızdırıldı. Teknoloji Rehberi – Teknoloji Haberleri ailesi olarak bu yazıda sizlere PlayStation 5’in sızdırılan çıkış tarihi hakkında bilgi vereceğiz.

PlayStation 5 ne zaman çıkacak?

playstation 5

Sızdırmada yazanlara göre PlayStation 5, 20 Kasım 2020’de satılmaya başlanacak. Kasım ayına neredeyse bir ay kaldı ve bu da oyuncuları oldukça meraklandıran bir sızdırma oldu.

PlayStation 5 fiyatı

playstation 5

Önemli sızıntılarıyla ünlü bir Twitter kullanıcısı, Playstation 5’in yaz aylarında birkaç tane ülkede satılacağını ve 20 Kasım ile birlikte, 499 euro değerinde bir fiyat etiketiyle Avrupa ve Kuzey Amerika pazarında satılmaya başlanacağını söylüyor. Ayrıca kullanıcı, Digital Edition modelinin ise 399 euro olacağını söylüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Twitch'te Siber Güvenlik Konferansı Yayınlanacak

Atılan tweetlerde PS5’in kontrolcüsü olan DualSense’nin 59,99 euro fiyat etiketiyle satılacağı da belirtiliyor. Ayrıca Pulse 3D kablosuz kulaklığında 179 euro olacağı söyleniyor.

Playstation 5 tasarım özellikleri

Öncelikle Playstation 5’in iki farklı versiyonu olduğu belirlendi ve bunlardan biri Playstation Network’ten satın aldığınız oyunları destekleyebilecek. Satın alınan oyunlar Playstation 5’in dahili hafızasına kaydedilecek ve istendiğinde oynama olanağı verecek. Bunun için de Digital Edition sürümü kullanılacak. Diğer versiyonunda ise eskide olduğu gibi fiziksel oyun diskleri takarak oyunlar oynanabilecek.

playstation 5

Oyunların görüntü kalitesini çok iyi bir şekilde yansıtan ışın izleme hızlandırma desteği kullanılacak. Grafikler gerçek bir oyun deneyimi sunacak.  Oyunun ses kalitesinin de çok kaliteli olacağı ve birden fazla sesin aynı anda verilebileceği belirtildi. Bunun için Tempest 3D ses teknolojisi kullanılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   PUBG İçin 10.2 Güncellemesi Yayınlandı

Playstation 5’in fiyatı konusunda da çeşitli bilgiler dolaşıyor anca hala net bir bilgi yok. Tahminlere göre 6500 ile 8000TL arasında bir fiyat olacak. Oyunun ne zaman satışa sunulacağı da netlik kazanmadı ancak 2020 bitmeden oyunun satışa sunulması bekleniyor. Oyun konsolu olarak da titreşim ve şarj edilebilme özelliği olan DualSense kullanılacak.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz