PlayStation 5’in oyun deneyimi hakkında önemli bir sızıntı

0
32
playstation 5

PlayStation 5 hakkında sürekli yeni şeyler konuşuluyor. Konsolun oyun deneyimi açısından önemli bir iddia da ortaya atıldı. Her ne kadar arayüzle ilgili bilgiler çok aşırı derecede saklansa bile, yine de sızıntılar baş gösteriyor. Teknoloji Rehberi – Teknoloji Haberleri ailesi olarak bu yazıda sizlere PlayStation 5’in özellikle oyun deneyimi hakkında yapılan bir sızıntı hakkında bilgi vereceğiz.

PlayStation 5'in oyun deneyimi hakkında önemli bir sızıntı
playstation 5

PlayStation 5’in oyun menülerinin işletim sistemiyle birleştiği söylendiği için çok hızlı bir oyun deneyimi sunacağı aşikar şekilde karşımıza çıkıyor. Bir oyun seçildikten sonra, anında oyunun başlangıç ekranına erişilebileceği de söyleniyor.

İlginizi Çekebilir: Türkiye’ye gelecek olan Realme C15 tanıtıldı

Daha önce ki sızıntılarda oyunlar ile ilgili bazı bilgilere direkt olarak PlayStation 5 menüsünden erişilebileceği iddiaları ortaya atılmıştı. Gelişmeler geldikçe sizlere bildireceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Özel okul paraları kesin olarak iade ediliyor!

PlayStation 5 fiyatı

Önemli sızıntılarıyla ünlü bir Twitter kullanıcısı, Playstation 5’in yaz aylarında birkaç tane ülkede satılacağını ve 20 Kasım ile birlikte, 499 euro değerinde bir fiyat etiketiyle Avrupa ve Kuzey Amerika pazarında satılmaya başlanacağını söylüyor. Ayrıca kullanıcı, Digital Edition modelinin ise 399 euro olacağını söylüyor.

Atılan tweetlerde PS5’in kontrolcüsü olan DualSense’nin 59,99 euro fiyat etiketiyle satılacağı da belirtiliyor. Ayrıca Pulse 3D kablosuz kulaklığında 179 euro olacağı söyleniyor.

Playstation 5 tasarım özellikleri

Öncelikle Playstation 5’in iki farklı versiyonu olduğu belirlendi ve bunlardan biri Playstation Network’ten satın aldığınız oyunları destekleyebilecek. Satın alınan oyunlar Playstation 5’in dahili hafızasına kaydedilecek ve istendiğinde oynama olanağı verecek. Bunun için de Digital Edition sürümü kullanılacak. Diğer versiyonunda ise eskide olduğu gibi fiziksel oyun diskleri takarak oyunlar oynanabilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Teknoloji Dünyasını Şekillendiren 25 Başarılı İsim
PlayStation 5'in oyun deneyimi hakkında önemli bir sızıntı
playstation 5

Oyunların görüntü kalitesini çok iyi bir şekilde yansıtan ışın izleme hızlandırma desteği kullanılacak. Grafikler gerçek bir oyun deneyimi sunacak.  Oyunun ses kalitesinin de çok kaliteli olacağı ve birden fazla sesin aynı anda verilebileceği belirtildi. Bunun için Tempest 3D ses teknolojisi kullanılacak.

Playstation 5’in fiyatı konusunda da çeşitli bilgiler dolaşıyor anca hala net bir bilgi yok. Tahminlere göre 6500 ile 8000TL arasında bir fiyat olacak. Oyunun ne zaman satışa sunulacağı da netlik kazanmadı ancak 2020 bitmeden oyunun satışa sunulması bekleniyor. Oyun konsolu olarak da titreşim ve şarj edilebilme özelliği olan DualSense kullanılacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz