PC Oyuncularından ‘Valheim’ 3 Haftada 3 Milyon Satış Gerçekleştirdi

0
13

Merhaba tekno bilim adamı takipçileri! Steam oyunlarının yeni fenomeni Valheim. Geçtiğimiz günlerde anlık oyuncu rekoru kırdıklarını açıkladı ve gittikçe artmaya devam ettiği belirtildi. Geliştiricileri, yaklaşık 3 hafta içerisinde 3 milyon satışı geride bıraktıklarını açıkladı.

Oyun geçtiğimiz hafta sonu 365 bin anlık oyuncu sayısına ulaştı ve kendi türünde en hızlı yükselen oyun olmayı başardı. Hafta içinde ise oyuncu sayısının düşeceği tahmin ediliyordu ancak tam tersi oldu. Kullanıcı sayıları hızla artmaya devam etti ve 390 bin kullanıcı sayısına ulaştı. Bu hafta sonunda 400 bini geçmesi bekleniyor.

Tüm Oyunları Geride Bıraktı

Şu anda anlık oyuncu sayısı GTA 5, Rust, Team Fortress 2, Apex Legends gibi oyunların önünde bulunuyor. Bazı günlerde PUBG’yi de geride bırakmayı başardı. Valheim, Steam tarihinin en hızlı yükselen oyunları arasında yerini aldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Realme 7 5G resmi olarak tanıtıldı!

Valheim

Oyununun yükselişi tamamı ile organik bir şekilde gerçekleştiği için yüksek oyuncu girişlerinin uzun bir süre devam edileceği düşünülüyor. Oyun hemen her yerde büyük övgüler alması da büyük bir etken. Şu anda erken erişim sürecinde bulunan Valheim uzun bir süre Steam’in ilk sıralarında kalmaya devam edecektir.

İskandinav temalı bir oyun olan Valheim’da oyuncular üzerlerinde sadece kıyafetleri ile büyük bir haritaya bırakılıyor. Bulundukları yerde kendi yerleşim alanınızı kurmaya çalışırken bir diğer taraftan da canavarlar, düşmanlar ve çok daha fazlasına karşı alanınızı korumaya çalışmanız gerekir.

Türkçe altyazı ve arayüz desteğine sahip olan Valheim Steam’de 32 TL satış fiyatı bulunmaktadır. Oyunun normal fiyatı ise 20 dolardır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz