Oyun için PC Toplamak mı yoksa Hazır PC Almak mı Daha Mantıklı?

0
pc toplamak
hazır bilgisayar toplamak

Biz SilverGoo ekibi olarak her zaman kendi oyun PC’nizi toplamanızı tavsiye ederiz, bu aynı zamanda başarı duygusu yaratır, ve tabii ki yeni beceri kazanmanızı sağlar. Bununla birlikte, birçok insan zaman kısıtlamaları veya başka nedenlerle, bilgisayar bileşenlerinin seçilmesinden veya fiziksel kurulum sürecinden doğabilecek ek stresle uğraşmak istemez, işte bu yüzden bu insanlar için hazır sistem satın almak en iyi seçenektir.

[toc]

Bu makalede her iki seçeneğin de avantajlarını ve dezavantajlarını inceleyeceğiz.

hazır pc toplamak
hazır bilgisayar toplamak

Bilgisayar Toplama – Performans

Hazır oyun bilgisayarının performansından nadiren şüphe duyulsa da, kendi sisteminizi toplarken teorik olarak bilgisayarınıza daha iyi CPU veya GPU’yu daha ucuza dahil edebilirsiniz. Bu, ter dökerek kazanılan paranız karşılığında daha da iyi performans elde edebileceğiniz anlamına gelir, ayrıca yatırımınızın karşılığını daha uzun süre boyunca alırsınız.

Hazır Bilgisayar Toplama – Kolaylık

Önceden oluşturulmuş oyun bilgisayarının arkasındaki ana satış noktası, sizi güçlüklerden kurtarmasıdır. Herkesin bilgisayar toplamayı bilmediğini, ve bu beceriyi öğrenmek için zamanının olmayabileceğini anlıyoruz, bu nedenle hazır PC’nin rahatlığını tercih etmeleri daha mantıklıdır. Tabii ki üreticilerden önceden oluşturulmuş oyun bilgisayarı satın almanın çok daha fazla faydası vardır, örneğin, bu seçenek tüm uyumlu bileşenleri bulma stresini ortadan kaldırır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   LG, 27 inç 4K 144Hz ekrana ve 90W USB-C güç dağıtımına sahip 27UQ750 monitörünü tanıttı

Hazır bilgisayarda problem ortaya çıkarsa onu üreticiye geri gönderebilirsiniz. Yükseltmek istediğinizde de, firma genelde bu işi sizin için yapacaktır. Üretici firmalar ayrıca, 1-2 yıl boyunca donanım ve işçiliği kapsayan garanti de verirler, ancak bazı şirketler etkileyici garantiler sunarlar, örneğin, sigorta için ek ücret talep ederek size uzun süreli garantiler verebilirler.

Neden Hazır Sistem Satın Almalısınız?

  • Bileşenler arasındaki uyumluluk konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak, sistemler PC üreticileri tarafından belirlenir, test edilir ve çalışması garanti edilir.
  • Piyasayı rahatsız eden mevcut stok sorunları, bazı önemli bileşenleri elde etmeyi hiç olmadığı kadar zorlaştırmaktadır.
  • PC toplama sürecini öğrenmek için zamanınız yoksa, önceden oluşturulmuş hazır bilgisayar bu sorunu ortadan kaldırır, ve kutudan çıkar çıkmaz makineyi kullanmaya başlayabilirsiniz.
  • Daha önce de bahsettiğimiz gibi, herhangi bir donanım sorunuyla karşılaşırsanız, bilgisayarı üretici firmaya geri gönderme seçeneğiniz vardır.
  • Hazır sistemlerin garantileri mevcuttur, ve yatırımınızı en az bir yıl korur.
  • En iyi oyun bilgisayarlarından bazıları genellikle klavye ve mouse gibi ek öğelerle birlikte satılır.
  • Hazır bilgisayarların genelde varsayılan işletim sistemi Windows 10’dur, bu işletim sistemi için yüklü miktarda para ödemekten kurtarır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Oppo Reno5 4G artık tanıtıldı! Özellikleri ve fiyatı ne kadar?

Belki diyeceksiniz ki “klavye, mouse, işletim sistemi gibi şeyler zaten o fiyatın içinde”. Haklısınız, ancak PC üreticileri ölçek ekonomisinden yararlanıyorlar, başka bir deyişle bu öğelerden milyonlarca adet satın alırken ucuz fiyata temin edebiliyorlar. Örneğin, oyuncu mouse’un asıl fiyatı 200 TL ise, PC firması bunu mouse’u üreten firmadan 100 TL’ye satın alabiliyor.

PC Toplama Özet

Peki, hazır oyun bilgisayarı satın almak mantıklı mı? Bu artık size kalmış. Eğer öğrenmeye istekli iseniz, ve bolca zamanınız varsa kendi PC’nizi toplamaya başlamanızı öneririz. Çünkü hazır sisteme kıyasla, toplama PC çoğu zaman en iyisidir, çünkü size paranızın karşılığını fazlasıyla verir, ve sisteminizin her yönünün kontrolü sizde olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz