Nasıl Zayıflarım ? 6+ Müthiş Yöntem

0
Nasıl Zayıflarım ?
Nasıl Zayıflarım ?

Nasıl Zayıflarım ? – İyi sağlık ve kilo kaybının birbiriyle ilişkili olduğu bilinmektedir. Vücut kitle indeksi daha yüksek olan herhangi bir kişinin diyabet, yüksek kolesterol, hipertansiyon ve diğer kardiyovasküler hastalıklar gibi çeşitli rahatsızlık riskinde artış olduğu bilinmektedir. Bununla birlikte, ani kilo kaybı sağlıklı olmayabilir. Hızlı kilo vermeye çalışmak yarardan çok zarar verebilir.

Nasıl Zayıflarım ?

Herkesin düşündüğü nasıl zayıflarım sorusu herhangi bir birey için zor olabilirken, kilo verme programlarının popülaritesi tavan yapmıştır. Ne yazık ki, birçok insan daha kısa sürelerde çok fazla kilo vermeyi hedefliyor gibi görünüyor. Haftada 10 kilo vermek her ne kadar tatmin edici görünse de beslenme uzmanları tarafından önerilmemektedir. Zararlı yan etkileri olduğundan, bu tür hedeflere ulaşmaya yardımcı olan heveslerden kaçınılmalıdır.

İdeal olarak, kişinin kilo verme yolculuğu ihtiyaçlarına, vücut tipine ve tercihlerine göre planlanmalıdır. Uzun vadede olumsuz etkilenmemesi için bu programların sürdürülebilir bir şekilde tasarlanması elzemdir.

Nasıl Zayıflanır ? ;

1 – Yeterli Uyuyun

İyi bir miktarda uyku, kişinin kilo verme yolculuğunun anahtarıdır. Daha iyi dinlenmiş olduğunuzdan emin olmak için günlük uyku döngünüze 30 dakika ekleyebilirsiniz. Bu, taze kalmanıza ve egzersizleri atlamamanıza yardımcı olur. Buna ek olarak, günde yedi ila sekiz saat uyku metabolizmanızı geliştirmenize yardımcı olabilir. Günün geri kalanında enerjik ve zinde kalmak için gün içinde kısa bir şekerleme yapabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Bilgisayar Hızlandırma - Yavaşlayan Bilgisayar Nasıl Hızlandırılır?

2 – Motive Kalın

Motivasyon, herhangi bir fitness yolculuğunun devam etmesinin anahtarıdır. Çoğu insan işe büyük bir hevesle başlasa da, motive olmak zorlaşıyor. Motive kalmanın bir yolu, hedefinizi her zaman aklınızda tutmaktır.

Motive olmanın bir başka kolay yolu da ilerlemenizi takip etmektir. Çabalarınızın sonuç verdiğini görüyorsanız, yolda kalmanıza yardımcı olacaktır. Kalori ve hedef takibinin devreye girdiği yer burasıdır. Fitness yolculuğunuzda motive olduğunuzdan emin olmak için nasıl geliştiğinizi bildiğinizden emin olun.

3 – Sağlıklı ve Düzenli Besleyin

Kilo vermek istediğinizde tüketmemeniz gerekenleri değil, normal diyetinize neler ekleyebileceğinizi düşünün. İdeal olarak, tam tahıllar ve bakliyat ile birlikte bol meyve ve sebze içeren dengeli bir diyet tüketin.

Çoğu diyetisyen hiçbir öğün atlamamanızı tavsiye eder. Yemek porsiyonlarınızı kontrol ettiğinizden ve ihtiyacınız olan tüm besinleri yediğiniz yiyeceklerden aldığınızdan emin olun. Hedefe yönelik bir şekilde kilo vermek istiyorsanız, karbonhidrat, tuz, tereyağı, şeker ve kızarmış yiyecekleri kestiğinizden emin olun. Bu değişiklikleri benimsemenin en kolay yolu, yemeğinizi kendiniz hazırlamak ve tam olarak ne yediğinize dikkat etmektir.

Nasıl Zayıflarım
Nasıl Zayıflarım

4 – Protein Alımını Artırın

Herhangi bir kilo verme diyetinin önemli bir bileşeni proteindir. Besinleri öğünlerinize eklemek, onları tükettikten sonra uzun süre tok kalmanıza yardımcı olacaktır. Yüksek proteinli ve orta düzeyde karbonhidratlı bir diyet, kas kütlesinin korunmasına yardımcı olur ve yağ yakma sürecini teşvik eder.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Şebeke Sorunu Nedir? Nasıl Çözülür?

Yakın zamanda yapılan bir araştırma, kişinin protein alımını %25 oranında artırmanın, gece yarısı isteklerini %60 oranında azalttığını buldu. Yağsız et, fındık, süt ürünleri ve hatta süt, yoğurt ve peynir gibi süt ürünleri gibi yüksek protein kaynaklarını tüketin ve kilo verme yolculuğunuza devam edin.

5 – Kalorileri Takip Edin

Kilo verme yolculuğunuzda en önemli görevlerden biri kalorilerinizi takip etmektir. Kilo vermek için kişinin tükettiğinden daha fazla kalori yakması gerekir. Kalorilerinizi takip etmek, fitness yolculuğunuzda nerede olduğunuzu anlamanıza yardımcı olur.

Çoğu insan kalori alımını takip ederken, aynı anda kaç kalori yaktığını bilmek de gereklidir. Nasıl yaptığınızı anlamanıza yardımcı olmanın yanı sıra, kalorilerinizi takip etmek de motive kalmanıza yardımcı olabilir.

6 – Bir Egzersiz Rutini Oluşturun

Egzersiz, herhangi bir kilo verme hedefinin merkezinde yer alır. İyi planlanmış bir egzersiz rutini ile tükettiğiniz kalorileri yakmak önemlidir. Bununla birlikte, vücudunuzun uygun olmadığı yorucu egzersizler yaparak kendinize zarar verme riskiniz olmadığından emin olmanız gerekir.

Nasıl Zayıflarım ? 6+ Müthiş Yöntemi sizinle paylaşmış olduk. Sizin de bildiğiniz işe yarar yöntemler var ise mutlaka yorumlar kısmından belirtiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz