Microsoft, hizmetlerini tanıtmak için Windows 11 Dosya Gezgini’ne reklamlar ekleyebilir

0
75
microsoft win 11 dosya gezgini
microsoft win 11 dosya gezgini

Samsung sonunda üst düzey premium akıllı telefonlarında bildirim reklamları göstermeyi bıraktı ve görünüşe göre Microsoft benzer bir stratejiyi Windows 11’de denemek isteyebilir. Microsoft’un, hizmetlerini kullanıcılara tanıtmaya çalışırken Dosya Gezgini reklam gösterdiği tespit edildi. Yeni yayınlanan ekran görüntüsünde, şirketin kullanıcılara Microsoft Editor’ü denemelerini önerdiğini gördük.

Windows Insider MVP’si olan bir Twitter kullanıcısı Florian B, Dosya Gezgini’nde yeni reklamı onaylayan resmi paylaştı. Yeni reklamın, Windows Insider Dev kanalındaki en son yapı olan 22572 üzerinde göründüğü bildiriliyor.

Reklam çok müdahaleci görünmüyor ve Microsoft’un bazı uygulamalarını ve hizmetlerini tanıtması mantıklı, ancak Dosya Gezgini bir araçtır ve reklamların gösterilmesi gereken bir platform değil, Microsoft’un kendi ürünleri bile değil. Tweetin altındaki başka bir kullanıcı, Microsoft’un birden fazla reklamı test ettiğini doğrulayan “resmi web sitesindeki PowerPoint şablonlarını incelemeye davet eden” bir mesaj gördüklerini belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Oppo Find X3 Lite detayları sızdırıldı!
Dosya Gezgini
Windows 11 Dosya Gezgini

Windows 11, Outlook’ta başlık biçiminde ve hatta başlat menüsünde sabitlenmiş uygulamalar biçiminde birçok reklam içerir – Candy Crush’ı unutmayın. Microsoft’un kullanıcıları izlemesinin tek yolu bu değildir, ayrıca her bir kişiyi kişisel bilgileri toplamak için Windows 11’de oturum açmaya zorlar , bu da daha kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmanın ve hem masaüstünde hem de masaüstünde daha iyi reklamlar sunmanın anahtarıdır.

Ayrıca, Office 365 paketi ve Office uygulamaları gibi Windows 11’in de ücretli yazılımlar olduğunu hatırlamakta fayda var; bu nedenle, bu tür yazılımlarda reklam görmek, daha fazla kullanıcı taktiklere kızdığı için uzun vadede Microsoft’a çok zarar verebilir. Diğer yandan Micorosft’un yakın zamanda Dosya Gezgini’ne sekmeler getirdiği doğrulandı. Durum ne olursa olsun, reklamlar kararlı kanalda yayınlanırsa, muhtemelen birçok kişiden çok daha fazla şikayet duyacağız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz