Mail İmzası Nasıl Eklenir? Gmail ve Outlook Yöntemleri

0
17
Mail İmzası Nasıl Eklenir? Gmail ve Outlook Yöntemleri
Mail İmzası Nasıl Eklenir? Gmail ve Outlook Yöntemleri

Merhaba Teknoloji Haberleri ailesi , bugün sizlere Mail İmzası Nasıl Eklenir? Gmail ve Outlook Yöntemleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Bir mail imzası (e-posta imzası), gönderdiğiniz tüm postaların altında yer alan birkaç satırlık metinden oluşur. İmzanız; adınızı, web sitenizi, şirketinizi, telefon numaranızı veya en sevdiğiniz alıntıyı içerebilir. Bu alanı, önemli iletişim bilgilerini paylaşmak için ve hem kendinizin hem de işletmenizin reklamını yapmak için kullanabilirsiniz.

Gmail veya Outlook hesabınıza, sizi diğerlerinden ayıracak profesyonel bir imza eklemelisiniz. Unutmayın ki, mail imza tasarımınız özensiz ve amatörce görünürse, iletişime geçtiğiniz insanlarda olumsuz bir izlenim bırakmış olursunuz.

İster Gmail’de, ister Outlook’da bir mail hesabınız olsun, her iki uygulamada da kendi mail imzanızı oluşturmak çok kolay bir işlemdir.

Outlook Üzerinde İmza Ekleme

Bilgisayarınızda Outlook uygulamasını girin ve hesabınıza giriş yapın.

Bir menü açmak için ekranınızın sol üst köşesindeki Dosya sekmesine tıklayın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Windows PC'de Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Ekranda görünen imzalar butonuna tıkladıktan sonra Yeni  butonuna tıklayarak oluşturacağınız imza için bir isim belirleyin ve ardından imzanızı düzenleyerek kaydedebilirsiniz.

outlook imza
outlook imza

E-posta seçeceğine tıkladıktan sonra karşınıza boş bir ileti taslağı çıkacak. İletinin sağ üst köşesinde “İmza” kısmına geldiğinizde “İmzaları Düzenle” seçeceğini tıklayın.

Bir imza oluşturmak için veya var olan imzanızı değiştirmek için sonraki ekranda Düzenle‘ye tıklayın. İmzanız için bir ad girmeniz istenecektir. Bunu yapın ve Tamam‘a tıklayın.

outlook imza
outlook imza

Düzenle’ye tıkladıktan sonra karşınıza çıkacak olan imza metnini düzenleme kısmında, dilediğiniz imzayı yazabilirsiniz. Ayrıca, imzanızın puntosu veya yazı tipi gibi biçimlendirmelerini de ayarlayabilirsiniz.

Son olarak, imzanızı oluşturmayı tamamladığınızda Kaydet‘i tıklayın.

outlook imza
outlook imza

İmzanızı tüm göndereceğiniz e-postalarınıza eklemeyi seçmediyseniz, yeni e-postalarınızın her birine manuel olarak eklemeniz gerekecek.

Manuel oluşturduğunuz imzanızı nasıl eklersiniz?

Outlook’u başlatın ve yeni bir mail oluşturmak için Yeni E-posta‘ya tıklayın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Instagram'dan Tüm Fotoğraflar Nasıl İndirilir?

İleti sekmesinde olduğunuzdan emin olun. Sekmede Ekle başlıklı bölümü bulun ve İmza‘ya tıklayın.

Daha önce oluşturduğunuz imza listede görünmelidir. Üzerine tıkladığınızda anında mevcut e-postanıza eklenir.

Başka bir imza kullanmak istiyorsanız, bunu yapmak için İmzaları Düzenle seçeneğine tıklayabilirsiniz.

Gmail Üzerinde İmza Ekleme

Gmail hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst kısımdan ayarlar butonuna tıklıyoruz.

Ardından da sağ köşede yuvarlak içine alınmış ayarlar sembolüne tıklayarak imza bölümüne giriyoruz. Bu noktadan sonra geriye tıpkı Yandex Mail’de olduğu gibi mail imzanıza karar verip içeriğe eklemek kalıyor.

gmail-mail-imza-nasil-eklenir
gmail-mail-imza-nasil-eklenir

Bu şekilde tüm aşamaları tamamlayıp kaydettikten sonra artık ekleme yaptığınız mail hesabınızdan olan tüm yazışmalarda mail imzanız da otomatik olarak eklenmiş olacak. Yani aslında mail imza eklemek bu kadar basit! Umarım bu içeriğe göz attıktan sonra mail imza ile ilgili merak ettiğiniz tüm sorular yanıtlanmış olur.

gmail-mail-imza-nasil-eklenir
gmail-mail-imza-nasil-eklenir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz