Mac’te Duvar Kağıdı Nasıl Değiştirilir?

0
Mac'te Duvar Kağıdı Nasıl Değiştirilir
Mac'te Duvar Kağıdı Nasıl Değiştirilir

Bu yazıda, Mac’te duvar kağıdı nasıl değiştirileceği hakkındadır. Şahsen, gerçekten iyi duvar kağıtları bulmayı, onları ayarlamaktan daha zor bulduk. Bununla birlikte, macOS’un duvar kağıdınızı değiştirmek için birkaç farklı yöntemi vardır. Mac’te duvar kağıdınızı değiştirmek için arka planınız olarak kullanmak istediğiniz resmi Finder’da bulun. Ardından, bağlam menüsünü getirmek için Command + görüntüye tıklayın ve Masaüstü Görüntüsünü Ayarla’yı seçin.

Her Mac bilgisayar, önceden yüklenmiş bir duvar kağıdı ile birlikte gelir. Ama duvar kağıdınızı değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz? Apple size çeşitli duvar kağıdı seçenekleri sunar ve kendi resimlerinizi de kullanabilirsiniz. Mac’i özelleştirmenin en hızlı ve kolay yollarından biri, Mac masaüstü arka planını, ister Apple tarafından sağlanan ister koleksiyonunuzdan bir fotoğraf olsun, beğendiğiniz bir görüntüyle değiştirmektir. Dilerseniz düz renkli bir arka plan da tercih edebilirsiniz, ancak seçim sizin.

Aşağıdaki adımları izleyerek arka planınızı değiştirebilirsiniz. En çok hangi resmi beğendiğinize karar veremiyorsanız, duvar kağıdı gün boyunca seçilen resimler arasında dönecek şekilde bile ayarlayabilirsiniz.

Mac’te Duvar Kağıdı Değiştirme

Hızlı ve Kolay Masaüstü Arka Planı

Adım 1: Resim dosyasına sağ tıklayın. Bu, arka planı ayarlamanın en hızlı yoludur. Resmi Finder’da bulun ve klasörü sağ tıklayın. Tek düğmeli bir farede, Control tuşunu basılı tutun ve “ sağ tıklama ” için tıklayın.

Adım 2: Masaüstü Resmini Ayarlayın. Sağ tıklama açılır menüsünün altındaki bu seçeneği seçin. Masaüstünüz otomatik olarak değişmelidir, ancak yüksek çözünürlüklü bir görüntü için bir saniye sürebilir.

Adım 3: Safari’den bir resim ayarlayın. Safari’de gezinirken beğendiğiniz bir resim görürseniz, sağ tıklayın ve Masaüstü Resmini Ayarla’yı seçin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Ekran Kaydı Nasıl Alınır?

Adım 4: Daha fazla seçenek görüntüleyin. Varsayılan masaüstü arka planları da dahil olmak üzere bilgisayarınızdaki tüm resimlere göz atmak istiyorsanız, Sistem Tercihleri ​​bölümüne geçin. Duvar kağıdınızın görünümünü değiştirmek istiyorsanız.

Mac'te Duvar Kağıdı Değiştirme
Mac’te Duvar Kağıdı Değiştirme

Sistem Tercihlerini Kullanma

Adım 1: Sistem Tercihlerini açın. Üst menü çubuğundaki elma simgesini tıklayın ve Sistem Tercihleri’ni seçin. Sistem Tercihleri’ne Uygulamalar klasöründen de erişebilirsiniz.

Adım 2: Masaüstü ve Ekran Koruyucu’yu seçin . Bu, ilk satırda bulunur. Bu sizi Ekran Koruyucu seçeneklerine götürürse, devam etmeden önce Masaüstü sekmesine tıklayın.

Adım 3: Sol bölmeden bir klasör seçin. “Apple” kelimesinin altındaki klasörler, Mac’inizle birlikte gelen görüntüleri içerir. Bir klasörü tıkladığınızda içindeki resimler sağ bölmede görünecektir. Ayrıca, o uygulamadaki fotoğrafları içeren “Fotoğraflar” veya “iPhoto” kategorisi de dahil olmak üzere Apple’ın yanı sıra başka kategoriler de görebilirsiniz. Fotoğraflarınızı görmüyorsanız, onları nasıl ekleyeceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Adım 4: Bir resim seçin. Beğendiğiniz bir resmi gördüğünüzde, sağ bölmede tıklayın. Masaüstünüz hemen değişmelidir. Resminizin konumunu veya boyutunu beğenmiyorsanız,

Adım 5: Listeye bir klasör ekleyin. Sol bölmenin hemen altındaki küçük + simgesini tıklayın. Açılan pencerede, görüntüleri içeren bir klasör seçin. Bu, o klasörü sol bölmeye ekleyecektir. iPhoto veya Fotoğraflar klasörünüzü bulmak her zaman kolay değildir. Sorun yaşıyorsanız aşağıdaki yöntemi kullanın.

Adım 6: Eksik fotoğraflarla ilgili sorunları giderin. Aradığınız resim listede yoksa aynı klasöre farklı bir resim formatında kaydedin. Farklı dosya biçimlerine sahip fotoğrafları ayrı klasörlere ayırmanız gerekebilir. Biçimleri değiştirmek için görüntüyü Önizleme’de veya başka bir görüntü izleme programında açın. Dosya → Farklı Kaydet’i kullanın ve JPEG, PICT, TIFF veya PNG’yi seçin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Instagram Konum Kapatma Ayarları Nasıl Yapılır?

Fotoğraf Kitaplığınızdan Bir Arka Plan Seçme

Adım 1: Fotoğraf uygulamanızı açın. Bu yöntem, Fotoğraflar ve iPhoto sürecini açıklar.

Adım 2: Diğer fotoğraf uygulamalarında bu seçenek bulunmayabilir. Bu işlem, iPhoto 9.5 ve sonraki sürümleri için onaylanmıştır. iPhoto’nun eski sürümleri farklı bir kullanıcı arabirimine sahip olabilir.

Adım 3: Fotoğrafı seçin. Bu fotoğraf, bir iCloud kitaplığında veya bir kamerada saklanmamalı, bilgisayarınıza kaydedilmelidir. Kaydetmek için masaüstünüze sürükleyebilirsiniz. Uygulamanın bazı sürümlerinde birden fazla fotoğraf veya bir albümün tamamını seçebilirsiniz. Bu, masaüstünüzün seçilen tüm görüntüler arasında geçiş yapmasına neden olur.

Adım 4: Paylaş düğmesini kullanarak masaüstünüz yapın. Sağ üst köşedeki Paylaş düğmesini tıklayın. “Masaüstü Resmini Ayarla”yı seçin. Görüntünün ekranınıza nasıl sığacağını ayarlamak istiyorsanız seçenekleri görüntülemeye devam edin.

Adım 5: Orijinal dosyaya erişin. Bazı kullanıcılar, tüm masaüstü resimlerini tek bir klasöre taşımayı ve bunları Sistem Tercihleri’nden yönetmeyi tercih eder. Bir kopya oluşturmak için fotoğrafı masaüstünüze “sürükleyip bırakabilirsiniz”, ancak bu kaliteyi düşürebilir. Fotoğraflar’da istediğiniz görüntüyü seçin, ardından Dosya → Dışa Aktar → Değiştirilmemiş Orijinali Dışa Aktar’ı seçin. iPhoto’da, görüntüyü sağ tıklayın ( Control ile tıklayın) ve dosyayı Finder’da ortaya çıkarmak için “Dosyayı Göster”i seçin. Alternatif olarak, Dosya → Bulucuda Göster → Orijinal’i kullanın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz